TYP: a1

Modernizacja szlaku żeglownego od Giżycka do Mikołajek

czwartek, 19 grudnia 2019
Z mediów/PGW Wody Polskie

W 2020 roku rozpoczną się prace modernizacyjne kanałów na szlaku żeglownym od Mikołajek do Giżycka. Dobra wiadomość dla żeglarzy i wodniaków – na czas prac kanały nie zostaną zamknięte dla ruchu.

Przebudowa i umacnianie czeka pięć kanałów mazurskich: Mioduński, Tałcki, Grunwaldzki, Szymoński i Łuczański. Modernizacja jest potrzebna ze względu na zły stan techniczny ubezpieczeń brzegowych kanałów łączących jeziora oraz fragmentów nabrzeży jezior służących obsłudze ruchu żeglugowego. Ograniczona jest też drożność niektórych odcinków kanałów i jezior ze względu na zły stan techniczny urządzeń i budowli inżynierskich takich jak śluzy, mosty i kładki.

Wartość projektu to 163 mln zł.  98 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej 48 mln zł to wkład własny Gospodarstwa Wody Polskie.

Prace mają potrwać trzy lata: na początku stycznia 2020 roku planowane jest wszczęcie postępowań przetargowych na roboty budowlane kanałów: Tałckiego, Grunwaldzkiego i Mioduńskiego. Kolejne dwa przetargi dotyczące kanałów: Szymońskiego i Giżyckiego planowane są do ogłoszenia w drugiej połowie 2020 roku. Roboty budowlane na Kanale Grunwaldzkim powinny zakończyć się w 2021 roku a na Tałckim i Mioduńskim w 2022 roku. Natomiast na kanałach: Szymońskim i Giżyckim do 2023 roku. Ponieważ prace maja trwać trzy lata, ważna jest informacja, że przez ten czas kanały nie będą zamknięte dla ruchu.

Tagi: kanał, Giżycko, Mikołajki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001