TYP: a1

Ekologiczna przystań żeglarska w Mikołajkach

piątek, 24 grudnia 2010
Weronika Morys
Marek & Ewa Wojciechowscy
Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy

W Mikołajkach stanęła pierwsza z dziesięciu ekologicznych przystani żeglarskich, które do 2013 roku mają powstać na Warmii i Mazurach.


Nad Jeziorem Mikołajskim powstały dwa nowe pomosty z przyłączami do prądu i wody oraz systemem odbioru ścieków prosto z żaglówek. Grzegorz Kubicki z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego ma nadzieję, że teraz ścieki z jachtów nie będą już trafiały do jezior. Remont przeszedł też budynek klubu żeglarskiego, który będzie służył służyć edukacji młodych żeglarzy oraz jako schronienie w razie załamania pogody.


Do 2013 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przeznaczy ponad 7 milionów złotych na budowę podobnych ekologicznych portów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934