TYP: a1

Ekologiczna przystań żeglarska w Mikołajkach

piątek, 24 grudnia 2010
Weronika Morys
Marek & Ewa Wojciechowscy
Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy

W Mikołajkach stanęła pierwsza z dziesięciu ekologicznych przystani żeglarskich, które do 2013 roku mają powstać na Warmii i Mazurach.


Nad Jeziorem Mikołajskim powstały dwa nowe pomosty z przyłączami do prądu i wody oraz systemem odbioru ścieków prosto z żaglówek. Grzegorz Kubicki z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego ma nadzieję, że teraz ścieki z jachtów nie będą już trafiały do jezior. Remont przeszedł też budynek klubu żeglarskiego, który będzie służył służyć edukacji młodych żeglarzy oraz jako schronienie w razie załamania pogody.


Do 2013 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przeznaczy ponad 7 milionów złotych na budowę podobnych ekologicznych portów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867