TYP: a1

Czy bourbon trafi do rzeki Kentucky?

czwartek, 4 lipca 2019
Z mediów

W amerykańskim mieście Versailles, w stanie Kentucky, doszło do pożaru w magazynie, gdzie przechowywano bardzo cenny towar – beczki z bourbonem Jim Beam. Bourbon trafił do pobliskiej rzeki.

 

W nocy z wtorku na środę jeden ze składów stanął w płomieniach. Z pożarem walczyli strażacy z pięciu okręgów ale i tak zniszczeniu uległ budynek, w którym znajdowało się 45 tys. beczułek trunku.

 

Dyrektor lokalnego zarządu ds. sytuacji nadzwyczajnych Woodford Drew Chandler zauważył, że pożaru celowo nie gaszono do końca- dzięki temu więcej alkoholu wyparowało. Jednak i tak sporo dostało się do pobliskiego potoku a z nim – do rzeki Kentucky. Miejscowe władze obawiają się, że może on zatruć ryby.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Przedstawiciele producenta twierdzą, że w beczkach przechowywany był stosunkowo młody bourbon. Zniszczony trunek to ok. 1% produkcji destylerni w Kentucky. Warto zaznaczyć, że w tamtejszych zakładach powstaje 95% całej produkcji Jim Beama, najlepiej sprzedającego się bourbona na świecie.


 

Tagi: bourbon, pożar, Kentucky
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 November

Zmarł Jerzy Maćkowiak, żeglarz, inżynier budowy okrętów oraz aktywny członek społeczności żeglarskiej.
poniedziałek, 13 listopada 2017
Mateusz Kusznierewicz odbiera nagrodę Żeglarz Roku ISAF, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w żeglarstwie.
sobota, 13 listopada 1999
Do Gdyni z kilkumiesięcznego rejsu na Kubę po udziale w Światowym Festiwalu Młodzieży w Hawanie wraca "Zawisza Czarny" pod dowództwem Janusza Zbierajewskiego. W rejsie przebyto 18 300 Mm, odwiedzono 50 portów w 10 krajach.
poniedziałek, 13 listopada 1978
W Sagres umiera Henryk Żeglarz.
piątek, 13 listopada 1460