TYP: a1

Czy bourbon trafi do rzeki Kentucky?

czwartek, 4 lipca 2019
Z mediów

W amerykańskim mieście Versailles, w stanie Kentucky, doszło do pożaru w magazynie, gdzie przechowywano bardzo cenny towar – beczki z bourbonem Jim Beam. Bourbon trafił do pobliskiej rzeki.

 

W nocy z wtorku na środę jeden ze składów stanął w płomieniach. Z pożarem walczyli strażacy z pięciu okręgów ale i tak zniszczeniu uległ budynek, w którym znajdowało się 45 tys. beczułek trunku.

 

Dyrektor lokalnego zarządu ds. sytuacji nadzwyczajnych Woodford Drew Chandler zauważył, że pożaru celowo nie gaszono do końca- dzięki temu więcej alkoholu wyparowało. Jednak i tak sporo dostało się do pobliskiego potoku a z nim – do rzeki Kentucky. Miejscowe władze obawiają się, że może on zatruć ryby.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Przedstawiciele producenta twierdzą, że w beczkach przechowywany był stosunkowo młody bourbon. Zniszczony trunek to ok. 1% produkcji destylerni w Kentucky. Warto zaznaczyć, że w tamtejszych zakładach powstaje 95% całej produkcji Jim Beama, najlepiej sprzedającego się bourbona na świecie.


 

Tagi: bourbon, pożar, Kentucky
TYP: a3
0 0
Komentarze