TYP: a1

Maja Dziarnowska z rekomendacją na igrzyska

środa, 15 maja 2024
Informacja prasowa PZŻ

Maja Dziarnowska uzyskała rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w windsurfingowej klasie iQFoil. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd PZŻ, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) to w ostatnich latach najlepsza polska windsurferka specjalizująca się w nowej klasie olimpijskiej, jaką jest iQFoil. Polka od trzech lat pływa w ścisłej światowej czołówce i ma na koncie wiele sukcesów z brązowym medalem mistrzostw Europy (2022) na czele. W tegorocznych mistrzostwach świata Polka uplasowała się na 7 miejscu, wcześniej wygrała regaty cyklu iQFoil Games.

Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) pod okiem trenera Cezariusza Piórczyka w najbliższym czasie będzie przygotowywała się do igrzysk na akwenie olimpijskim w Marsylii, a pomagać jej będą sparingpartnerzy - Radosław Furmański i Konrad Machura. W ubiegłym roku, na tym akwenie odbył się Test Event, czyli regaty testowe przed Igrzyskami, w których Maja Dziarnowska uplasowała się na 7 miejscu.

- Czekałam na ten moment wiele lat. Bardzo ciężko na to pracowałam, bo odkąd pływam na desce, marzę o igrzyskach olimpijskich. Jestem bardzo szczęśliwa, ale przed nami ostatnia prosta. Mówię o przygotowaniach do igrzysk. Kluczem jest osiągniecie jak najlepszej formy psychofizycznej, by w Marsylii pokazać na co mnie stać, że jestem gotowa walczyć o medale. Na pewno dam z siebie wszystko – mówi Maja Dziarnowska.

Na igrzyskach olimpijskich w klasie iQFoil Polskę, obok Mai Dziarnowskiej, reprezentować będzie również Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski). Aktualny wicemistrz świata również czeka na oficjalne zatwierdzenie imiennej rekomendacji przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz klasy iQFoil, Polska ma olimpijskie kwalifikacje również w klasach 49er, 49erFX, Formula Kite kobiet, Formula Kite mężczyzn oraz ILCA 6. To siedem na dziesięć żeglarskich konkurencji w programie igrzysk olimpijskich. Wszystkie nazwiska żeglarskich olimpijczyków powinny być znane jeszcze w maju.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June