TYP: a1

Odbijacz

środa, 18 maja 2016
Odbijacz – przedmiot, umieszczany na burcie jachtu bądź innej jednostki pływającej i mający chronić burtę przed uszkodzeniami mechanicznymi o brzeg lub o inne łódki podczas postoju w porcie. Odbijacze mogą być uplecione z liny i wypełnione korkiem (zwykle na dużych żaglowcach) lub z gumy ( zwykle na mniejszych, turystycznych jachtach). Odbijacze służą też do rozpoznawania początkujących żeglarzy (którzy zwykle zapominają je schować, wypływając z portu), dzięki czemu pełnią funkcję ostrzegawczą , podobnie jak litera L lub zielony listek na samochodzie. Tagi: odbijacz, słownik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 listopada

Zwodowano s/y "Jagiellonia", jacht, który do dzisiaj służy krakowskim żeglarzom i pływa pod flagą Krakowskiego Yacht Clubu.
wtorek, 18 listopada 1975
Wyruszył na samotną wyprawę dookoła świata Harry Pidgeon na keczu "Islander"; przebył trasę z Los Angeles do Los Angeles poprzez Cieśninę Torresa, Przylądek Dobrej Nadziei i Kanał Panamski.
piątek, 18 listopada 1921