TYP: a1

Terry Darlington "Z wąskim psem do Carcassonne"

czwartek, 4 września 2014
MZ

Czy możliwe jest przeprawienie się „łodzią kanałową”, czyli rodzajem barki mieszkalnej, która żeglowała jedynie po brytyjskich kanałach i rzekach, przez Kanał La Manche, by dotrzeć nad Morze Śródziemne? Na to pytanie dalsi i bliżsi znajomi planującego tego rodzaju wyprawę małżeństwa jednym głosem odpowiadali, że nie! Roztaczali wizję potężnych morskich fal, które tę łupinę zatopią. 


Pomimo tych kasandrycznych wizji dwójka emerytów oraz ich pies whippet imieniem Jim podjęli wyzwanie i ruszyli na tę straceńczą wyprawę. Cóż – przeżyli, pokonali burzliwe morze i wkroczyli, czy raczej wpłynęli na szlak rozlicznych kanałów, które przebiegają przez Francję. Kierują się na południe, po drodze spotykają przedziwne osoby, odkrywają fascynujące i wręcz niewiarygodne miejsca, jak choćby kanały pod Paryżem. Docierają wreszcie do celu podróży czyli do Carcassonne. Na koniec wszystkie te swoje niesamowite przygody opisują. I tak powstała zabawna, pełna ironii, napisana z dużą dozą poczucia humoru opowieść, którą czyta się z wielką przyjemnością. Warto po nią sięgnąć, bo zapewni miłe chwile i być może zachęci do skorzystania z oferty barek mieszkalnych jaką oferuje „Tawerna Skipperów”. To szansa by zwiedzić w sposób nietypowy Francję i choć w części przeżyć podobne przygody jakie spotkały autora.


Terry Darlington „Z wąskim psem do Carcassonne”

Wydawnictwo Zysk i S-ka 2008

Stron: 278

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 August

Na Atlantyku "Orange II" bije rekord żeglugi dobowej - 706,2 Mm (średnia 29 węzłów)
poniedziałek, 23 sierpnia 2004
Zmarła Halina Stefanowska, dziennikarka, autorka tekstów piosenek żeglarskich, popularyzatorka kultury morskiej
niedziela, 23 sierpnia 1987
Wyruszył w rejs na Kubę s/y "Odkrywca" z załogą pod dowództem Kapitana Wiesława Kłosowskiego (cumował w Hawanie 14 grudnia tego roku)
czwartek, 23 sierpnia 1973
W Hamburgu zwodowano żaglowiec szkolny "Gorch Fock", następcę "Gorch Flock I" (który w ramach odszkodowań wojennych został przejęty przez Rosjan i nadal pływa pod nazwą "Towariszcz"
piątek, 23 sierpnia 1957
W Warszawie urodził się Jerzy Kuliński, żeglarz, a przede wszystkim autor znakomitych locji przeznaczonych dla żeglarzy
piątek, 23 sierpnia 1935