TYP: a1

„Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”

środa, 29 czerwca 2011
MZ
Już od dawna nikogo nie dziwi obecność GPS na jachcie, przyzwyczailiśmy się do tego i posiedliśmy pewną umiejętność w posługiwaniu się tym urządzeniem. Oczywiście jedni z niego korzystają w najprostszy sposób, śledząc po prostu drogę jachtu i wyznaczając kurs jakim mają zamiar płynąć, inni, bardziej biegli w posługiwaniu się elektroniką, potrafią zrobić o wiele więcej.

Zarówno jedni jak i drudzy powinni sięgnąć po książkę Grzegorza Pawlaka. Jest to bowiem ten rodzaj podręcznika, który można bez obaw nazwać POŻYTECZNYM. W sposób prosty i przystępny, a nie jest to niestety często spotykana cecha, przybliża wiedzę o elektronice na jachcie, o rodzajach map, programów nawigacyjnych, internecie i co najważniejsze uczy jak się tym wszystkim posługiwać, po to aby, jak brzmi podtytuł tej książki, „bezpiecznie żeglować i mieć więcej czasu na pokładzie”.

Dodatkową cnotą tej pozycji jest warta podkreślenia staranność edytorska, wiele barwnych i dobrze dobranych ilustracji, przejrzysty układ rozdziałów i stron.  Z czystym sumieniem tę książkę polecamy.

Grzegorz Pawlak „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”
Unicorn Poznań 2011
stron 134

Książkę można kupić w naszym sklepiku - zapraszamy: „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce” >>


UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Temat konkursu: "Za sterem". Zapraszamy do udziału! :)

JAK WYGRAĆ NAGRODĘ

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie konkursowe na naszym portalu - wygrywają te, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie należy zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze książki „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie konkursowe na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 15.07.2011 r., do godziny 12:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   Zwycięzcy konkursu:

Marek Wilczek
Janusz Kodrzycki
Marcin Konieczny
Na Facebooku zwyciężył Piotr Kłopotowski
Gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001