TYP: a1

John Matthews „Piraci”

środa, 23 lutego 2011
MZ
Piraci
Ta pięknie wydana książka wprowadza czytelnika w barwny, intrygujący i egzotyczny świat piratów, korsarzy, ukrytych skarbów, bitew morskich i okrutnych obyczajów. Jednym słowem w świat, który fascynuje dziecko, tkwiące przecież w każdym z nas. Adresowana jest do młodego czytelnika, ale zapewniam, że i ojciec z przyjemnością wraz z synem będzie przewracał strony z kolorowymi ilustracjami. Jest to również książka do czytania, bowiem obok rysunków, reprodukcji starych map, grafik i zdjęć, znajdziemy tu też ciekawy tekst, poznamy sylwetki najsłynniejszych autentycznych piratów, mnóstwo faktów z historii, dowiemy się jakie za piractwo groziły kary, jak piraci walczyli, co stanowiło ich uzbrojenie, na jakich okrętach pływali, poznamy wreszcie, dzięki umieszczonemu słownikowi, niektóre wyrażenia pochodzące ze specyficznej pirackiej gwary.


Zatem z pieśnią „Piętnastu chłopa na umrzyka skrzyni, jo-ho-ho i butelka rumu...” rzucamy się do lektury. A towarzyszyć nam będzie Długi John Silver, kapitan Jack Sparrow i okrutny kapitan Kidd.

Piraci

John Matthews „Piraci”
Wydawnictwo Arkady 2007
cena: 49 zł


UWAGA, KONKURS!

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania 2 książki "Piraci" dla użytkowników Tawerny. Zasady są banalnie proste:

1) dodaj się do zawodników w dowolnej klasie regatowej (zakładka “NA SPORTOWO”)
2) wstaw co najmniej jedno zdjęcie z regat przy odpowiedniej klasie regatowej
3) zgłoś zdjęcie do konkursu wysyłając e-mail na adres info@tawernaskipperow.pl z linkiem do zdjęcia

Wygrywają fotografie, które zostaną najlepiej ocenione przez użytkowników.

Konkurs trwa również na Facebooku - żeby wziąć w nim udział wystarczy do naszego profilu dodać zdjęcie z regat. Trzeci egzemplarz książki "Piraci" otrzyma autor zdjęcia, które zbierze najwięcej kliknięć “lubię to”.

Jedna osoba może wygrać tylko jedną książkę!

Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |


Konkurs zakończony! Zwycięskie zdjęcia:


Maciej Sierzputowski, Mistrzostwa Świata, Hiszpania Sanxenxo 2005

Kiekrz 2010

Wygrywamy

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877