TYP: a1

City break - spędź weekend z dala od domu

środa, 17 lutego 2016
Informacja prasowa
Podróże nęciły ludzi od zawsze. Wielomiesięczne przygotowania zamieniały się w wieloletnie rejsy po morzach i oceanach, lub nieskończenie długie wędrówki przez góry. Rodzina żegnała podróżnika ze łzami w oczach nie mając pewności, czy w ogóle jeszcze się zobaczą. Dzisiaj obowiązują inne standardy w podróżowaniu, bardzo modne i na czasie jest city break czyli krótki, weekendowy wyjazd do atrakcyjnej miejscowości turystycznej.


Czas przemieszczenia się z punktu A do punktu B dzięki połączeniom lotniczym skraca się do niezbędnego minimum. Przewoźnicy dysponują coraz lepszymi i szybszymi samolotami, komfort podróży w ostatnich latach znacząco się podniósł. Nic więc dziwnego, że tanie latanie przyczyniło się do rozwoju mody na city break. Dwudniowa podróż nie wymaga zabierania ze sobą wiele bagażu. Nie ma ryzyka konieczności dopłacania za nadbagaż, czy w ogóle za bagaż, można spokojnie zmieścić się w bagażu podręcznym.

Cena biletów lotniczych nie jest tak duża jak krążące o niej legendy. Dokonywanie rezerwacji z pewnym wyprzedzeniem gwarantuje niewygórowane opłaty. Rezerwacji można dokonać na portalu sky4fly.net oferującego sprzedaż biletów lotniczych wszystkich przewoźników krajowych i zagranicznych z dowolnego i do dowolnego lotniska na świecie. W czasach powszechnego dostępu do internetu rezerwacji można dokonać praktycznie w każdej chwili, choćby za pomocą telefonu komórkowego.

Nocleg, podobnie jak bilet lotniczy, można zarezerwować wcześniej, nie trzeba jechać w ciemno do obcego miasta. Na stronie booking.com można znaleźć prawdziwe noclegowe perełki – hotelowe promocje, tanie pensjonaty, kwatery prywatne. Cena noclegu nie musi być przeszkodą do odbycia city break, wystarczy odrobinę poszukać.

Posiłki co prawda rzadko udaje się rezerwować wcześniej, ale to nie znaczy, że trzeba za nie drogo płacić. Podobnie jak nie trzeba mieszkać w ekskluzywnych hotelach, tak samo nie trzeba jadać w drogich restauracjach. Są tanie restauracje, bary, tawerny, sympatyczne knajpki na przedmieściach, w których można niedrogo i całkiem smacznie zjeść.

Co można robić podczas city break? Co tylko dusza zapragnie. Dwa dni można poświęcić na zwiedzanie zabytków, odwiedzanie muzeów, oglądanie spektakli teatralnych, leniwe spacerowanie cichymi uliczkami lub nadrzecznymi bulwarami, zakupy w modnych sklepach. Można też wybrać się do miasta portowego i spędzić dwa dni na żeglowaniu. City break nie narzuca żadnych sztywnych form spędzania czasu, wszystko zależy od inwencji własnej turystów.

City break to doskonała oferta dla ludzi dysponujących niewielką ilością wolnego czasu, takich, którzy z określonych powodów nie mogą iść na urlop, lub takich, którzy czują nieprzepartą potrzebę wyrwania się z domu choćby na weekend. Oddalenie się o kilka tysięcy kilometrów od domu to świetny sposób na nabranie dystansu i naładowanie akumulatorów.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949