TYP: a1

Zaproszenie na Sopocki Piknik Naukowy

piątek, 26 maja 2023
Informacja prasowa

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w XV sopockim Pikniku Naukowym!

Jest to impreza rodzinna, którą organizujemy dla wszystkich szukających rozrywki przyprawionej sporą porcją fachowej wiedzy.

Nasi wystawcy reprezentują instytucje naukowe i edukacyjne, jak również przedsiębiorstwa i organizacje pożytku publicznego. Wszystkich łączy zaangażowane w poznawanie, eksploatację i ochronę środowiska morskiego.

Na niemal 30 stanowiskach będzie można zapoznać się z najnowszymi odkryciami z dziedziny oceanografii, dotknąć lub nawet przetestować aparaturę badawczą podczas nieskomplikowanych eksperymentów. W sali konferencyjnej IO PAN odbędzie się seria krótkich prelekcji dotyczących środowiska morskiego, a prelegenci chętnie odpowiedzą na pytania gości.

Piknik będzie też gospodarzem jedynego w Polsce przystanku ekspedycji EMBL TREC oraz wielkiego liczenia gatunków w Parku Północnym w Sopocie – Bioblitz w ramach wspólnej akcji dwóch europejskich projektów MARBEFES i BIOCEAN5D.

Jest to flagowy projekt biologii planetarnej i właśnie w Sopocie specjaliści badać będą próbki wody, osadów i gleby oraz obecność większych gatunków roślin i zwierząt, by wykorzystując najbardziej zaawansowane metody określić złożoność lokalnych ekosystemów morskich i nadmorskich. Goście Pikniku będą mieli możliwość poznania naukowców przy pracy oraz rozmawiania z nimi. 

Nie zapominamy o najmłodszych – dla nich szykujemy liczne gry, zabawy i zajęcia warsztatowe.

Zapraszamy w sobotę 17 czerwca w godzinach 10.00 – 16.00 do siedziby IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55

https://oceanofchanges.com/odn/spn2023/

 

Tagi: Sopot, piknik, nauka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912