TYP: a1

Zaproszenie na Sopocki Piknik Naukowy

piątek, 26 maja 2023
Informacja prasowa

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w XV sopockim Pikniku Naukowym!

Jest to impreza rodzinna, którą organizujemy dla wszystkich szukających rozrywki przyprawionej sporą porcją fachowej wiedzy.

Nasi wystawcy reprezentują instytucje naukowe i edukacyjne, jak również przedsiębiorstwa i organizacje pożytku publicznego. Wszystkich łączy zaangażowane w poznawanie, eksploatację i ochronę środowiska morskiego.

Na niemal 30 stanowiskach będzie można zapoznać się z najnowszymi odkryciami z dziedziny oceanografii, dotknąć lub nawet przetestować aparaturę badawczą podczas nieskomplikowanych eksperymentów. W sali konferencyjnej IO PAN odbędzie się seria krótkich prelekcji dotyczących środowiska morskiego, a prelegenci chętnie odpowiedzą na pytania gości.

Piknik będzie też gospodarzem jedynego w Polsce przystanku ekspedycji EMBL TREC oraz wielkiego liczenia gatunków w Parku Północnym w Sopocie – Bioblitz w ramach wspólnej akcji dwóch europejskich projektów MARBEFES i BIOCEAN5D.

Jest to flagowy projekt biologii planetarnej i właśnie w Sopocie specjaliści badać będą próbki wody, osadów i gleby oraz obecność większych gatunków roślin i zwierząt, by wykorzystując najbardziej zaawansowane metody określić złożoność lokalnych ekosystemów morskich i nadmorskich. Goście Pikniku będą mieli możliwość poznania naukowców przy pracy oraz rozmawiania z nimi. 

Nie zapominamy o najmłodszych – dla nich szykujemy liczne gry, zabawy i zajęcia warsztatowe.

Zapraszamy w sobotę 17 czerwca w godzinach 10.00 – 16.00 do siedziby IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55

https://oceanofchanges.com/odn/spn2023/

 

Tagi: Sopot, piknik, nauka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872