TYP: a1

Zaproszenie na rejs „Zobaczyć Morze 2022”

czwartek, 26 maja 2022

Marzenia się spełniają! Prawie 7 lat marzyliśmy o powrocie na pokład legendarnego S/Y Zawisza Czarny, projektu „zobaczyć Morze”, który realizuje pełnomorskie rejsy osób niewidomych, słabowidzących i widzących.

W tym roku ta „sztuka” się uda.

Morze i Ty marzysz o przeżyciu fantastycznej przygody, pracy przy żaglach, sterowaniu żaglowcem, poznawaniu kunsztu żeglarskiego, spaniu w koi, mieszkaniu w kubryku, słuchaniu morskich opowieści i śpiewie szant?… Nie zwlekaj! Ten rejs jest dla ciebie.

Zabieraj worek z ciuchami, jeśli masz, to orzeczenie o niepełnosprawności wzrokowej i wypłyń na Bałtyk z nami.

Terminy i trasy:

  • Etap I od 27 sierpnia 2022 do 03 września 2022
  • Etap II od 03 września 2022 do 10 września 2022.

Rejsy na Bałtyku, z początkowym i końcowym porcie w Gdyni, z planowanym odwiedzeniem Visy.

Odpłatność uczestnika: 1500 zł. Kwota ta stanowi ok. połowę całkowitych kosztów uczestnictwa, a drugą połowę uzupełniają środki pozyskane przez Fundację od donatorów.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przyjazdu i powrotu załoganta oraz wydatków osobistych w czasie rejsu.

Kryteria rekrutacji uczestników:

Rekrutacja otwarta z pierwszeństwem dla nowych uczestników.

Osoby z niepełnosprawnością zobowiązane są do dostarczenia skanu orzeczenia o niepełnosprawności, a niepełnoletni (min 16 lat) pisemnej zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych na udział w rejsie.

Rejestracja wyłącznie na: http://www.zobaczycmorze.pl/zgloszenie/

Fundacja zapewnia:

czarter żaglowca z załogą stałą i doświadczonymi Oficerami, ubezpieczenie NNW, zamustrowanie, szkolenia i zawody żeglarskie, pamiątkowe koszulki i pokrycie opłat eksploatacyjnych.

Fundacja Zobaczyć Morze chce się włączyć w naukowy projekt dotyczący żeglarzy z dysfunkcją wzroku. Stąd prosimy o wzięcie udziału w badaniach pozwalających na rozpoznanie charakterystycznych potrzeb oraz ograniczeń osób niewidomych i słabowidzących występujących podczas rejsów pełnomorskich na dużych jednostkach pływających, a następnie opracowanie systemu urządzeń umożliwiających osobom niewidomym i niedowidzącym samodzielne i bezpieczne poruszanie się po jednostce pływającej oraz wspomagającym samodzielne sterowanie. Potrzeby i ograniczenia osób niewidomych i słabowidzących zostaną także określone na podstawie stabiolograficznych i funkcjonalnych badań równowagi prowadzonych na lądzie i w morzu.

Więcej informacji o rejsach Zobaczyć Morze i regulamin na stronie WWW.zobaczycmorze.pl. Kontakty: Bieżące informacje o rejsie prezentowane są na liście Zobaczyć Morze. Organizator zaleca zapis na:

https://groups.google.com/forum/m/#!forum/lista-zobaczycmorze

Pocztą elektroniczną: fundacja@zobaczycmorze.pl

Telefoniczny:

Inga +48 604 66 22 55,

Jarosław +48 602 11 77 62

Robert +48 601 32 36 30,

Zapraszamy, Zarząd Fundacji Zobaczyć Morze.

Projekt dofinansowany ze środków MsiT w ramach „Programu UPOWSZECHNIANIA SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2022 r.””.

 

Tagi: Bałtyk, rejs, osoby z niepełnosprawnościami, zaproszenie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956