TYP: a1

Załoga na Oyster World Rally

poniedziałek, 26 lutego 2024
Jacek Reschke

W tym roku, po raz kolejny bierzemy udział w Oyster World Rally.  Płyniemy dookola swiata we  flotylli 21 innych jachtow zbudowanych przez firmę Oyster (największe maja 27 m). Płynę tym razem z zona. Na krótsze odcinki przyjeżdża do nas rodzina i znajomi, na dłuższe szukamy zalogi.

Poszukujemy kogos (najchętniej młodego) kto ma juz jakieś doświadczenie zeglarskie, jest fizycznie sprawny, nie choruje n morzu i z ktorym da sie wytrzymać na małej przestrzeni jachtu przez parę miesiecy.

Potrzebujemy kogos na etap z Indonezji przez Cocos Keeling Islands, Mauritius, Reunion, Durban, East London do Cape Town w terminie 10.10 – 15.12.24, oraz z Cape Town przez Namibie, Sw Helene, Brazylie, French Guiana na  Grenadę w terminie 06.01 – 07.03.25. Terminy moga ulec drobnym zmianom.

Jest tez mozliwe, zeby dolaczyc do nas juz w Australii, ale o tym zdecydujemy później. Płyniemy duzym (17,5 m), bezpiecznym,szybkim  znakomicie wyposażonym  Oysterem 56.

Udział w naszym rejsie (i w Oyster World Rally), oraz szkolenie zeglarskie na nowoczesnym jachcie (jestem w końcu tez instruktorem żeglarstwa)  byłoby bezpłatny w zamian za pomoc w obsłudze, naprawach, oraz konserwacji jachtu.  Bedziemy tylko prosic o dołożenie sie do wydatków podczas rejsu (jedzenie, paliwo, oplaty)

Zainteresowanych prosze o kontakt na moj e-mail: jreschke1@gmail.com

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851