TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Trynidad i Tobago

piątek, 13 grudnia 2019
Monika Frenkiel

Ostatnio pisaliśmy o żeglo9waniu po Bałtyku, więc dziś Wam zaproponujemy wycieczkę w nieco cieplejsze rejony, np. na Trynidad i Tobago. Co prawda tam akurat nie ma czarterów, ale można jacht wyczarterować na Grenadzie, np. w St. Georges. 


Trynidad i Tobago to wyspiarskie państewko u północnych brzegów Ameryki Południowej, obejmujące dwie główne wyspy - Trynidad i Tobago oraz sześć mniejszych w archipelagu Małych Antyli. Wyspy dosyć się różnią atmosferą, wyglądem i infrastrukturą, każdy więc tutaj powinien znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy spokoju i relaksu chętniej wybiorą niewielką, zielona od dżungli Tobago z jej malowniczymi wzgórzami i niewielkim ruchem turystycznym. Trynidad jest miejscem zdecydowanie gwarnym, jak to centrum kraju. 


A co ma do zaoferowania Trynidad i Tobago żeglarzom? Przede wszystkim brak huraganów i niezwykle przejrzyste wody a w nich różnorodne formy życia podwodnego i kolorowe rafy sprawiają – pamiętajcie, żeby na jacht zabrać sprzęt do nurkowania! Wyspy otoczone są białymi, piaszczystymi plażami otoczonymi palmami kokosowymi (najpiekniejsza z plaż to Maracas Bay), a na wyspach pełno jest przyrodniczych ciekawostek. Takich jak np. Pitch Lake, czyli Jezioro Asfaltowe o powierzchni 42 hektarów na Trynidad – miejsce, gdzie na powierzchnię wypływa naturalny asfalt. Na Trynidad typowym elementem krajobrazu są także wulkany błotne. Rajem dla miłośników ptaków będą parki Asa Wright Nature Centre & Lodge i Caroni Bird Sanctuary  a w Bagna Nariva można z bliska poobserwować małpy. Tobago Forest Reserve to najstarszy na zachodniej półkuli rezerwat przyrody. Na Tobago znajduje się także ogród koralowy Bucco Reef - wielki, naturalny basen.


Ponieważ nie samą przyrodą człowiek żyje, cos dla siebie znajdą tutaj także np. miłośnicy militariów, którzy mogą odwiedzić Fort King George i Fort Benett  na Tobago albo Muzeum Lotnictwa i Historii Wojskowości w Chaguanas. Piękną, kolonialna architekturę można oglądać w stolicy kraju, Port-of-Spain. Tutaj odbywa się także jeden z najciekawszych karnawałów świata.

Jeśli interesuje Was czarter jachtu, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

Tagi: Trynidad i Tobago, Karaiby, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999