TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Oman

piątek, 4 października 2019
Monika Frenkiel

W naszych podróżach zdarza nam się zabierać Was w miejsca bardzo egzotyczne…szczególnie jeżeli chodzi o żeglowanie. Tak, zdarzyło nam się już czarterować dla naszego klienta jacht w Omanie, zebraliśmy bardzo dobre opinie. Może więc warto się odważyć?

Oman to państwo w Azji, na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Jeśli zdecydujecie się na czarter jachtu w Omanie, będziecie musieli odwiedzić marinę Muscat. A egzotyczny i niezwykły Muskat, stolica Omanu, to największe i najbardziej malownicze miasto kraju, szczególnie ze względu na swoje położenie, między górami w piaskowym kolorze a błękitnym morzem.  Muscat jest czysty i zielony, znajdziemy w nim piękne, szerokie plaże i wiele atrakcji dla miłośników nurkowania - m.in. wyspę Fahal z tunelem i zatopionym statkiem oraz bogatą rafę koralową wokół archipelagu Daymaniyat.

 

W Muscacie warto odwiedzić Stare Miasto z mnóstwem bardzo ciekawych muzeów i słynnym targiem, na którym można znaleźć…chyba wszystko. Szczególnymi pamiątkami charakterystycznymi dla Omanu będą chusty z pashminy, kadzidło i fikuśne kadzielnice oraz złota i srebrna biżuteria.

 

Muscat to bogate miasto, pełne luksusowych hoteli i drogich samochodów, choć bez wieżowców – ich stawiania nie życzył sobie sułtan. Tak jak zażyczył sobie, żeby nowe budynki zachowywały tradycyjny arabski styl. Warto odwiedzić meczet sułtana Qaboosa, największy i najpiękniejszy w Omanie, z olbrzymim perskim dywanem, drugim co do wielkości dywanem na świecie!. Warto również obejrzeć pałac sułtana – tu jednak musimy obejść się widokiem z zewnątrz.

 

A co jeszcze warto zobaczyć w tym kraju? Fort Bahla – glinianą twierdzę przy pustynnej oazie w pobliżu Nizwy, u stóp góry Djebel Akhdar. Starożytne miasto Qalhat – zabytkowy kompleks miejski na wschodnim wybrzeżu kraju. Stanowiska archeologiczne Bat, Al-Chutm i Al-Ajn – prehistoryczne osiedla odkryte w zachodniej części gór Al-Dżabal al-Achdar. No i warto się przejechać szlakiem kadzidła – to historyczna trasa handlowa prowadząca od południowej części Półwyspu Arabskiego do wybrzeży Morza Śródziemnego. Zaczyna się w omańskiej miejscowości Mirbat.

 

Jeśli interesuje Was czarter jachtu w Omanie, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

Tagi: czarter, czarter jachtu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973