TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Hiszpania - Galicja

sobota, 21 grudnia 2019
Monika Frenkiel

Dziś Was zapraszamy na żeglowanie w okolicach Półwyspu Iberyjskiego. Startujemy z Vigo, więc przed nami kilka niezbyt uczęszczanych, nieodkrytych miejsc. Jak na przykład Wyspy Cíes.


W starożytności Rzymianie nazywali je „wyspami bogów”. Cíes to dość mały, składający się z kilku wysp (Monteagudo, Do Faro i San Martiño) archipelag położony na Atlantyku. Wraz z wyspami Ons i kilkoma innymi, mniejszymi wysepkami tworzy Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji (Parque Nacional de las Islas Atlánticas de Galicia).Co ważne – mamy gwarancję, że nie będzie tu tłumu turystów, bowiem liczba odwiedzających wyspy jest limitowana – do 2200 dziennie. 
Tutejszy krajobraz porównywany jest często do Karaibów. Mają tu wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą, turkusową wodę, urokliwe zatoczki, ale także ruchome piaski, sosnowo-eukaliptusowe lasy i skaliste klify. The Guardian ogłosił Playa de Rodas, łączącą dwie z wysp Illas Cíes, najpiękniejszą plażą świata, ale na wyspach panują także idealne warunki do trekkingu czy nurkowania.  Wyspy Cies to także miejsce jednej z największych na świecie kolonii ptaków morskich.  
Jeśli znudzi nam się cisza i natura, możemy pozwiedzać samo Vigo, pod względem liczby ludności największe miasto w Galicji. Port leży nad zatoką Ria de Vigo w północno-zachodniej części kraju, tuż przy granicy z Portugalią. Mieszkańcy nazywają je Miastem Oliwnym - mówi się, że po jednej z wojen, ścięto wszystkie drzewa oliwne w Galicji, które symbolizowały pokój. Pozostało tylko jedno, rosnące na świętej ziemi w centrum Vigo.


A co można oglądać w Vigo? Twierdzę Castro z 1665 roku, starówkę Casco Vello z wąskimi uliczkami, barokowym kościołem Iglesia de Santa María, barokowymi kamienicami i pełnymi uroku kawiarniami. Warto wstąpić też do interaktywnego muzeum Naturnova czy jednego z najważniejszych w Hiszpanii Muzeum Sztuki Współczesnej. Interesujące jest także stanowisko archeologiczne Salinae będące pozostałością po dawnych salinach istniejących w tym miejscu w czasach Imperium Rzymskiego. 

Jeśli interesuje Was czarter jachtu, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

 

Tagi: czarter, czarter jachtu, Hiszpania
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940