TYP: a1

Yacht Salon 2024 – Targi jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu

poniedziałek, 8 lipca 2024
Informacja prasowa

Miłośnicy sportów wodnych po raz kolejny będą mieli okazję do podziwiania jednostek pływających oraz zapoznają się z ofertą topowych firm na nowy sezon żeglarski i wodny. Yacht Salon zagości na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 3-6 października 2024 roku.

Poznaj żeglarski świat

Najbardziej interesującą częścią ekspozycji na poznańskich targach bez wątpienia będą jednostki pływające. Nie zabraknie wśród nich łodzi żaglowych, motorowych czy houseboatów. Dla największych pasjonatów będzie to doskonała okazja do zobaczenia z bliska dużych jednostek. A jeżeli ktoś myśli o wejście w posiadanie własnej łodzi z pewnością spotkają się z ogromną różnorodnością jednostek.
Żeglarstwo to także pasja, którą można dzielić z niesamowitymi ludźmi. Organizatorzy także i w tym roku zadbają o atrakcyjny dobór ekspertów i pasjonatów wodnych przygód. Ubiegłoroczną edycję swoją obecnością zaszczycili m.in. kpt. Krzysztof Baranowski - zaprawiony żeglarz i podróżnik oraz Mateusz Kusznierewicz – złoty i brązowy medalista olimpijski w żeglarstwie. 

Strefa sportów wodnych

Yacht Salon to nie tylko łodzie, ale także szeroka gama innych sportów. Deski SUP, skimboarding, kajaki, skutery wodne to tylko część atrakcji jakie czekają na zwiedzających jesiennej imprezy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas poprzedniej edycji cała ta strefa była wzbogacona o wielki basen, w którym odbywały się zawody na deskach SUP, a każdy chętny mógł przetestować sprzęt i sprawdzić swoje umiejętności.
Swoją oddzielną strefę, Dive Camp, będą mieli przedstawiciele nurkowania. Jest to coraz bardziej popularna forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie zabraknie przedstawicieli ze sprzętem nurkowym, specjalistów czy firm oferujących profesjonalne szkolenia czy wyjazdy do najciekawszych nurkowych miejsc na świecie.

Święto podróżowania i turystyki w pierwszy weekend października

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tej branży targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na spotkania z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń.

Bogaty program Yacht Salon oraz pozostałych imprez z bloku sprawia, że szczególnie ciekawą opcją może być zakup karnetu na całą imprezę, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zaplanować sobie czas i skorzystać z większości atrakcji czy spotkań.

Bilety na cały blok wydarzeń są już dostępne.

Więcej informacji: www.yachtsalon.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934