TYP: a1

Rekordowa runda RS21 Cup w Gdyni!

poniedziałek, 10 lipca 2023
informacja prasowa

19 jachtów klasy RS21 wystartowało w 3 rundzie Pucharu Klasy RS21. To rekord frekwencji tej najnowszej klasy regatowej w Polsce. Regaty odbyły się w dniach 8-9 lipca w ramach Gdynia Sailing Days, największych wieloklasowych regat w Polsce.

Poprzednie dwie rundy w Szczecinie i Sopocie zgromadziły na starcie 17 i 16 załóg, co dla tej najmłodszej liczącej raptem 2 lata klasy regatowej jest doskonałym wynikiem i potwierdzeniem, że klasa na dobre zagościła w Polsce. Tym razem na starcie stawiło się aż 19 załóg z Polski i Litwy, podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej.  

Na starcie zobaczyliśmy całą czołówkę tegorocznego sezonu klasy RS21 z Bartkiem Wójciakiem ze Sportvity na czele oraz obrońcą Pucharu z 2022 roku Jackiem Puchniarzem z Polsporty Sailing. Wystartował też Wiktor Plitko z Nowego Sztynortu, zwycięzca poprzedniej rundy w Sopocie. Najciekawszą zmianą był nowy sternik w załodze Fundacji Baltiq Sport. Za sterem można było zobaczyć Karola Górskiego, doskonałego zawodnika ligowego i meczowego, dla którego był to debiut na jachcie klasy RS21. Za sterem Pogoni Szczecin zobaczylismy wracającego do ścigania wszechstronnego zawodnika regat meczowych i flotowych Szymona Szymika, natomiast w barwach YKP Lublin zamiast Tymona Sadowskiego na pozycji sternika pojawiła się Olimpijka z Tokio Magdalena Kwaśna. Tomasz Micewicz z Yacht Club Gdańsk pojawi się na nowym jachcie 278 w barwach Euroshipping a stawkę faworytów uzupełniły dwie załogi z Wojskowej Akademii Technicznej Wojtka Myśliwca i Pawła Grabowskiego oraz załoga Flota Online Pawła Tarnowskiego. W regatach pojawiły się też 2 załogi z Litwy, Tomas Valentinaitis na swoich jachcie 247 oraz Romas Jokubauskas na czarterowanym jachcie z Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Pełne wyniki i rankingi mozna zobaczyć na stronie: www.rs21class.pl

Tagi: regaty, Gdynia Sailing Days, RS21
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972