TYP: a1

„REJS DOBRYCH MOCY”

wtorek, 14 listopada 2023

„REJS DOBRYCH MOCY” to historia młodzieży z trudną przeszłością, ukazująca ich walkę o lepszą przyszłość. Ratunkiem ma być pasja – do żeglarstwa i motorowodniactwa rozumianych nie tyle jako sport, co sposób na życie. Bohaterami materiału są przebywający w naszym kraju podopieczni domów dziecka i pieczy zastępczej typu rodzinnego z Polski i Ukrainy.  O wartościach, jakie niesie za sobą życie na wodzie opowiadają m.in.: pierwszy Polak, który dwukrotnie, samotnie opłynął świat - kapitan @Krzysztof Baranowski czy twórca największej szkoły żeglarskiej w Polsce Marek Waszczuk - @Kapitan Sztorm. Narrację całości prowadzi @DominikaMatuszak - dziennikarka telewizyjna i założycielka Fundacji #MusiByćDobrze.  Reportaż jest częścią projektu „ZBIÓRKA DOBRYCH MOCY” Fundacji #MusiByćDobrze. W jego ramach zbierane są fundusze, by spełnić marzenie bohaterów projektu o terapeutycznym obozie pod żaglami na Mazurach. Jak przebiegł ten wyjątkowy wyjazd w te wakacje możecie przekonać się już 15 listopada w @TVP Polonia o godz. 17:25 i 18.11 o 5:00.  Telewizyjna premiera reportażu „Rejs Dobrych Mocy” jest jednocześnie zaproszeniem do wsparcia II odsłony projektu zaplanowanej na lato 2024. Liczy się każda złotówka:

www.musibycdobrze.pl

www.zrzutka.pl/z/zbiorkdobrychmocy

Do pomagania namawiają Was również ambasadorzy #MusiByćDobrze – królowa polskiego
driftu @Karolina Pilarczyk,  aktorka @Emilia Dankwa , tiktoker i magik @Pan Buźka czy ukraińska
wokalistka @Yulia Belei.  

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999