TYP: a1

Promocje na czartery jachtów motorowych - Chorwacja

sobota, 20 sierpnia 2016
Redakcja/MF
Dziś oferta nietypowa bo dotycząca zniżek na czartery jachtów motorowych. Znaleźliśmy dla Was oferty na wrzesień z Biogradu, Splitu i Zadaru.  Jeśli interesują Was te lub inne terminy lub kierunki, możecie rezerwować jednostki lub złożyć zapytanie wysyłając wiadomość na adres info@tawernaskipperow.pl i dzwoniąc na numer +48 12 294 92 29.

Biograd
Par Jean-no — Travail personnel, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2655078


Przykładowe jachty i terminy:

10.09 – 17.09.2016, Biograd, Vektor 950 z 2007, 1850 EUR – 40% = 1110 EUR
10.09 – 17.09.2016, Split, Elan Kiim Power 38 HT z 2004, 3400 EUR - 40% = 2040 EUR
10.09 – 17.09.2016, Pirovac, Adria 1002 z 2005, 1850 EUR – 30% = 1295 EUR
10.09 – 17.09.2016, Zadar, Mirakul z 2015, 2500 EUR – 20% = 2000 EUROpis miejsca

Biograd na Moru położony jest na półwyspie z widokiem na wyspę Pašman, od której dzieli go długi kanał, wyśmienity do uprawiania windsurfingu. Jest to miejsce miłośników aktywnego wypoczynku - znane centrum turystyczne i żeglarskie, dysponujące w dodatku ponad 20 kortami tenisowymi. (więcej)

Marina Kornati i Šangulin

Mariny znajdują się w naturalnym porcie na północ od przystani promowej. Mają wspólne wejście, marina Šangulin leży wewnątrz większej mariny Kornati. Osłonięte są dwoma falochronami. Czynne są cały rok. (więcej)

Dojazd do mariny

  • Do Chorwacji najwygodniej dojechać własnym samochodem, zwłaszcza jeśli rozpoczynamy podróż z południa Polski (np. z Krakowa odległość wynosi ok. 1,1 tys. km, a podróż zajmuje ok. 11-12 godzin).
  • Inna opcją jest podróż autokarem. Taką opcję oferują na przykład firmy Retman i Globtourist.
Za przejazd z biurem turystycznym Retman z Warszawy, Wolborza i Wrocławia do Biogradu zapłacimy w jedną stronę 353 zł, natomiast kupując bilet w dwie strony 474 zł. Z pozostałych miejscowości, z których firma oferuje przejazdy, odpowiednio 333 i 444 zł. (szczegóły)

Według cennika na stronie firmy Globtourist, za podróż z Warszawy, Polichna, Łodzi, Wrocławia w obie strony zapłacimy 474 PLN/osobę, w jedną stronę 353 PLN/osobę, natomiast z Częstochowy, Opola, Katowic, Krakowa, Żorów, Cieszyna - w obie strony 444 PLN/osobę, a w jedną stronę 333 PLN/osobę. (szczegóły)

Autobusy zatrzymują się w Marinie Kornati.
  • Od końca kwietnia 2016 r. LOT uruchamia bezpośrednie połączenia do Splitu i Zadaru.
  • Ciekawą opcją są wspólne przejazdy samochodem. Ofertę takich przejazdów można znaleźć na przykład na stronie www.blablacar.pl.

Propozycja trasy tygodniowego rejsu

Biograd na Moru jest świetnym punktem startowym rejsu po Archipelagu Kornatów. Należy przy tym pamiętać, że wyspy są objęte terenem parku narodowego. Wybierając się w rejs po Archipelagu Kornatów, powinniśmy zatem zakupić bilet (najlepiej zrobić to wcześniej - kupowany na terenie parku jest 2 razy droższy). Cena biletu zależy od wielkości jachtu. Przykład trasy tygodniowego rejsu tutaj.


Split to stolica Dalmacji i drugie co do wielkości chorwackie miasto, liczące sobie aż 1700 lat. Rzymski cesarz Dioklecjan stąd właśnie panował nad światem, pozostawiając po sobie dziedzictwo zapierające dech w piersiach. (więcej)

Marina Split

Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 364 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 60 (więcej)
Dojazd do mariny

Do Chorwacji najwygodniej dojechać własnym samochodem, zwłaszcza jeśli rozpoczynamy podróż z południa Polski (np. z Krakowa odległość wynosi ok. 1,2 tys. km, a podróż zajmuje ok. 12 godzin).

Inną opcją jest podróż autokarem. Taką możliwość oferują na przykład firmy Retman i Globtourist. Autobusy obu firm zatrzymują się w Marinie ACI.

Ciekawą opcją są wspólne przejazdy samochodem. Ofertę takich przejazdów można znaleźć na przykład na stronie www.blablacar.pl.


Propozycja trasy tygodniowego rejsu

Podobnie jak w przypadku wielu innych Chorwackich miast, również ze Splitu możemy wyprowadzić wiele różnorodnych tras. Zamiast poruszać się wzdłuż wybrzeża, można na przykład udać się do położonych na południe od miasta wysp i wysepek - odwiedzając po drodze takie miasta jak Vis, Milna czy Stari Grad. (więcej)

Kornati
Archipelag Kornatów. Fot. Roberta F.

Miasto Zadar często nazywane jest "małym chorwackim Rzymem". Nazwę tą usprawiedliwia jego długa historia sięgająca trzech tysięcy lat, wyjątkowe budowle kościelne oraz bogate dziedzictwo kulturalne. (więcej)

Marina Zadar

Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 300 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200 (więcej)

 

Zadar jest dobrym punktem rozpoczęcia rejsu zarówno w kierunku północnym, jak i południowym. My mamy dla Was propozycję pożeglowania w nieco rzadziej odwiedzane okolice, czyli na wyspy Iz, Ist, Silba, Losinj, Pag i Rivanj. (więcej)

Skipperzy

Nie masz odpowiednich uprawnień? Nie masz odwagi lub umiejętności, żeby poprowadzić rejs? To nie problem. Skontaktuj się z nami, a my umożliwimy Ci skorzystanie z usług współpracujących z nami, sprawdzonych i doświadczonych skipperów.

Dokumenty podróży

Republika Chorwacji jest członkiem Unii Europejskiej od 1 lipca 2013 r. Obywatel polski ma prawo wjechać na terytorium Republiki Chorwacji bez wizy i zezwolenia na pobyt oraz przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy od daty wjazdu, jeżeli posiada ważny paszport lub dowód osobisty. Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze