TYP: a1

Podsumowanie Żeglarskich Mistrzostw Polski Lekarzy Weterynarii!

środa, 27 września 2023
Rafał Kapler

Mamy za sobą wspaniałą imprezę, właśnie dzięki Wam! Gratuluję wszystkim udziału a zwycięzcom – tytułów, medali, pucharów!

Już piątkowy trening pokazał, że rozkręcacie się z wyścigu na wyścig i każda kolejna „gonitwa” na wodzie będzie coraz bardziej zacięta! W sobotę wiatr co prawda postanowił nieco nam ulżyć i wyścigi odbywały się w zwolnionym tempie ale 5 rozegranych biegów to dobry wynik, dający każdej załodze szanse na wykazanie się duchem walki i umiejętnościami. A także – duchem fair play, bo żeglarstwo to przecież jeden z nielicznych sportów dam i dżentelmenów, czego daliście dobitny przykład na wodzie! Do zwycięzców trafi piękny Puchar Przechodni, wykonany przez naszego przyjaciela Michała Barca – już dzisiaj zamawiamy tabliczkę i wysyłamy puchar – na rok – do Przychodni Rzeczna do Pasłęka.

Piątkowy wykład Kapitana Szypki również pozostanie w naszej pamięci – Krystian pokazał (jak zwykle zresztą) że bez zbędnego nadęcia i sztucznej powagi można mówić o sprawach w żeglarstwie (i w życiu) najważniejszych – czyli o naszym bezpieczeństwie.

Rozgrywane równolegle do naszych regat Wirtualne Regaty Mile Dobra, organizowane przez ekipę fundacji Ocean Marzeń pod wodzą Kapitana Adama Wiśniewskiego zakończyły się łącznym wynikiem 8880 Mil Dobra, chcieliśmy z całego serca pogratulować Wam i podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce na szczytny cel – edukację morską dzieci z domów dziecka.

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów i partnerów: Grupa Luxvet, Vet-Agro, Dechra Polska, Pet Biom, Vebiot, Krajowej Izbie Lekarsko – Weterynaryjnej (która dodatkowo objęła nasze regaty patronatem honorowym), Ubrania Żeglarskie, Mystery LampS – dzięki Wam impreza miała należny jej blask i oprawę! Dziękujemy!

Na stronie https://www.facebook.com/vetsailing/ znajdziecie już pierwszą część galerii z regat, druga część pojawi się dzisiaj ok godziny 12.00 w południe, zapraszamy do przeżycia tych wspaniałych chwil jeszcze raz!

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999