TYP: a1

One- way w Grecji taniej

sobota, 24 września 2016
Redakcja/MF
Na dziś mamy dla Was spore, bo nawet 60-procentowe zniżki na rejsy one-way w Grecji na październik. Macie dosyć zimna, porannych przymrozków i deszczu? Zafundujcie sobie październik w słonecznej Helladzie.

Jeśli interesują Was te lub inne lokalizacje lub terminy, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem info@tawernaskipperow.pl i telefonicznego pod numerem +48 12 294 92 29. Przygotujemy dla Was indywidualną ofertę czarteru.


Grecja


Jachty dostępne w ofercie:

22.10 – 29.10.2016, (Skiatos – Ateny) Bavaria Cruiser 41, 2429 EUR – 60% = 971 EUR
22.10 – 29.10.2016, (Lefkas – Ateny) Dufour 410 Liberty, 3150 EUR – 55% = 1417,50 EUR
22.10 – 29.10.2016, (Lefkas – Ateny) Oceanis 41, 3050 EUR – 55% = 1372,50 EUR
22.10 – 29.10.2016, (Skiatos – Ateny) Bavaria Cruiser 37, 2630 EUR – 45% = 1446,50 EUR
22.10 – 29.10.2016, (Lefkas – Ateny) Sun Odyssey 519, 5050 EUR – 45% = 2777,50 EUR


Opis miejsca - Skiathos

Stolicą i najciekawszą miejscowością na wyspie Skiathos jest port o tej samej nazwie, zabudowany labiryntem uliczek. Skiathos to typowa wyspa wakacyjna, która nie może się poszczycić niestety wieloma zabytkami. Znajdują się tu jednak interesujące klasztory (więcej)

Marina

Marina znajduje się w południowo wschodniej części wyspy Skiathos, na północ od głównego portu (więcej)

Dojazd do mariny

Na wyspę Skiathos można dotrzeć samolotem lub promem. Loty czarterowe oferują tacy touroperatorzy jak TUI, LTU, Air Berlin lub krajowym przelotem z Aten (linie Olympic Airlines - koszt około 65 euro od osoby). Loty z/do Aten odbywają się średnio co 50 minut. Marina znajduje się 2 km od lotniska.
Na wyspę można dotrzeć promem z dwóch portów tj. Aghios Konstantinos i Volos. W Atenach znajduje się biuro turystyczne, u którego można zakupić bilety autokarowe na linii Ateny-Aghios Konstantinos port. Podsumowując, aby dotrzeć do mariny, najlepiej jest skorzystać z bezpośrednich czarterów na Skiathos.


www.ryanair.com

www.skiathos.gr

Opis miejsca - Ateny

Według legendy Ateny założone zostały przez króla Kekropsa. Od czasów starożytnych dominowały nad całym regionem Attyki. Na tym obszarze znajduje się pole sławnej bitwy pod Maratonem. (więcej)

Marina Alimos (Kalamaki)

Marina znajduje się 12 km od centrum Aten. Jest to jedna z największych marin w Grecji. (więcej)

Powrót z mariny Alimos

Na trasie Polska - Ateny lata tani przewoźnik Ryanair. Do Warszawy-Modlina loty odbywają się codziennie w sezonie letnim, od czerwca tego roku loty z Krakowa dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty) uruchomiła także linia Aegean. Z Aten można wrócić również do Berlina, liniami easyJet (loty we wszystkie dni tygodnia oprócz sobót).

Marina znajduje się 41 km od międzynarodowego lotniska dla Aten (El. Venizelos). Z Alimos na lotnisko można dotrzeć taksówką (50-55 euro) lub autobusem (X96). Kursuje on 24 h na dobę, co 20-25 minut. Bilet w cenie 5 euro od osoby.

www.ryanair.com


Opis miejsca - Lefkada

Ze stałym lądem łączy ją droga na grobli wiodącej pomiędzy lagunami, nie czuje się więc, że jest to prawdziwa wyspa. I - z historycznego punktu widzenia - Lefkada rzeczywiście nią nie jest. Od lądu oddzielił ją kanał przekopany przez kolonistów korynckich w VII w. p.n.e. (więcej)

Marina Lefkas

W marinie znajduje się recepcja, hotel, pralnia, prysznice i toalety, 60-tonowy dźwig, warsztat naprawczy, bezprzewodowy Internet, w niedalekiej odległości od mariny znajdują się sklepy spożywcze, w tym supermarket. (więcej)

Dojazd do mariny

W odległości 15 km od mariny znajduje się port lotniczy Aktion w miejscowości Preweza. Niestety z Polski bezpośrednio tam nie dolecimy. Można próbować szukać lotów z przesiadkami, jednak tańsza opcja to podróż autobusem z Aten, gdzie możemy tanio dolecieć z Warszawy dzięki liniom Ryanair. Pomiędzy Atenami i Lefkas kursuje przewoźnik KTEL. Koszt podróży w jedną stronę to 33 euro. Trasa Ateny - Lefkas zajmuje 5 godzin. Przy rejestracji online od razu można wybrać numer miejsc. Jedny minus jest taki, że samolot z Warszawy ląduje w Atenach o godzinie 22:50.

www.ktel-lefkadas.gr
www.ryanair.com


Skipperzy

Nie masz odpowiednich uprawnień? Nie masz odwagi lub umiejętności, żeby poprowadzić rejs? To nie problem. Skontaktuj się z nami, a my umożliwimy Ci skorzystanie z usług współpracujących z nami, sprawdzonych i doświadczonych skipperów.

Dokumenty podróży

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 March

W Sosnowcu urodził się Jerzy Porębski, znany szantymen, autor i kompozytor piosenek żeglarskich, jeden z członków zespołu "Stare Dzwony".
czwartek, 23 marca 1939
Został rozstrzelany w obozie koncentracyjnym Stutthof Tadeusz Ziółkowski, animator wychowania morskiego w Wolnym Mieście Gdańsk; w Polskim Klubie Żeglarskim organizował pierwsze kursy żeglarskie dla drużyn młodzieży akademickiej.
sobota, 23 marca 1940