TYP: a1

Letni numer Morza już w sprzedaży!

środa, 1 lipca 2020
Monika Frenkiel

Długo na to czekaliśmy, pracę nam trochę utrudnił wirus, więc z lekkim poślizgiem, ale jest! Najnowszy, letni numer „Morza” już jest w sprzedaży a w nim cała masa ciekawych artykułów! Kupić można w salonach Empik i w wybranych salonikach prasowych na Wybrzeżu i Mazurach, więc jeśli wybieracie się tam żeglować wakacyjnie, szukajcie nas pilnie. Oczywiście, zawsze też możecie zamówić gazetę przez internet, także w prenumeracie przez stronę morze.org – wtedy macie pewność, że nic Wam nie umknie!

 

A co w tym numerze? Świat w obliczu epidemii, także – a może przede wszystkim z punktu widzenia żeglowania i ciekawa relacja, jak z powodu wirusa niespodziewanie wydłużył się i jak wyglądał rejs na STS Fryderyk Chopin i jak wracali z Kapsztadu do domu kapitan Mariusz Koper i Hanna Leniec-Koper . Ciekawe miejsca – tajemnicze wieże w Irlandii i domki z dachami zbudowanymi z łodzi we Francji, nurkowanie w Palau i eksplorowanie wraku „Kujawiaka” na Malcie, wędrówki śladami ludożerców. Wyprawy – wspomnienia  z rejsu z ładunkiem materiałów wybuchowych, jak wyglądała historia przejścia Wielką Drogą Północną. Jak zwykle sporo o statkach – ORP Odważny, czyli siódmy z „kapci” projektu 664, historia polskich lugrotrawlerów, polska flota morska 2019. Ponieważ niedawno pożegnaliśmy legendę polskiego żeglarstwa, Henryka Jaskułę, znajdziecie w numerze także obszerny materiał na jego temat. Sporo kultury – szanty na winylach, największy marynarz wśród żeglarzy, galeria marynistyczna na wyspie i wiele, wiele innych, w tym stałe rubryki „Morza”, czyli „Ekslibris z Neptunem”, „Przystań hobbystów”, „Sprawy dziwne i ciekawe” i wiele, wiele innych. 

 

Zapraszamy do lektury!

Tagi: Morze, czasopismo Morze
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629