TYP: a1

Konkurs - jaka to ryba?

czwartek, 14 lutego 2013
Redakcja
Tym razem mamy dla Was trochę inne zadanie konkursowe. Żeby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na pytanie, jak nazywa się ryba przedstawiona na zdjęciu. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres info@tawernaskipperow.pl. Pięć pierwszych osób, które poprawnie odpowiedzą na to pytanie, otrzymają książki Andrzeja Grzyba „Lofoty czyli łowienie dorszy z Diogenesem”. Rozwiązanie zagadki podamy po otrzymaniu pięciu poprawnych odpowiedzi.
Rozwiązanie zagadki: skorpena
Nagrody otrzymują: Tomisław, Tomasz, Agnieszka, Kasia i Paulina. Gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933