TYP: a1

Przywitanie w Polsce Szymona Kuczyńskiego – zdobywcy rekordu świata

czwartek, 7 czerwca 2018
Informacja prasowa/Marek Świderski

Marina Kamień Pomorski dopiero co powitała Mateusza Stodulskiego i Sputnika III, a już w najbliższą sobotę 9 czerwca o godzinie 17.00 powita Szymona Kuczyńskiego i jego Atlantic Puffina. Nic dziwnego, że ci dwaj znakomici żeglarze kończą swoje wielkie rejsy w Kamieniu Pomorskim. Są wszak członkami Jacht Klubu Kamień Pomorski  i oficjalnymi Ambasadorami Mariny Kamień Pomorski. Dla obu jachtów Kamień Pomorski jest portem macierzystym. Wracają więc do siebie, do domu.

<t> Szymon Kuczyński. fot. M. Zaborowski, Northman</t>

Szymon Kuczyński ustanowił rekord świata w samotnej, bez zawijania do portu, okołoziemskiej żegludze na najmniejszym jachcie w historii! Ten trudnego wyczynu udało mu dokonać  na niewielkim jachcie Maxus 22 (długość 6,36 m), wyprodukowanym w polskiej stoczni Northman.

Atlantic Puffin powinien przekroczyć most w Dziwnowie o godzinie 16.00. Pierwsi powitają Go żeglarze i motorowodniacy, którzy zdecydują się asystować mu na wodzie. Na Zalew Kamieński, skąd będzie widoczny z Kamienia Pomorskiego, wpłynie około godziny 16.30. W tym momencie z Mariny Kamień Pomorski odpalony będzie salut armatni. Do mariny Atlantic Puffin powinien wpłynąć około godziny 17.00. Jacht zacumuje wewnątrz mariny przy pomoście A położonym najbliżej molo. Przywitanie Szymona Kuczyńskiego uświetni Orkiestra Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

W trakcie ceremonii powitania Atlantic Puffina będzie można na stoisku Wydawnictwa MORKA kupić książkę autorstwa Szymona Kuczyńskiego i Dobrochny Nowak „Dookoła Świata o tak, o … „ a następnie postarać się o autograf lub dedykację autorów. Na specjalnie przygotowanej ściance będzie można zrobić sobie zdjęcie z Kapitanem Szymonem. Będzie „Piracka Przygoda” dla najmłodszych. W końcu będzie można zwiedzić Atlantic Puffina – najmniejszy jacht w historii światowego żeglarstwa, który opłynął świat bez zawijania do portu. A na zakończenie, przy Pubie Messa, Szymon opowie o swoim rejsie i zaprezentuje pokaz slajdów. Dzień zakończymy żeglarską biesiadą i ogniskiem.

W tym dniu po prostu warto być w Marinie Kamień Pomorski. Tym bardziej, że dla wszystkich żeglarzy, którzy zdecydują się asystować Atlantic Puffinowi we wpłynięciu do mariny, gospodarze przygotowali darmowy postój w dniach 9-10 czerwca, pamiątkową banderkę #GoSzymon od stoczni Northman (do wyczerpania zapasów).

 

Tagi: Szymon Kuczyński, Atlantic Puffin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 czerwca

Na Tahiti skończył wokółziemski rejs Bernard Moitessier na "Joshua"; w morzu spędził 301 dni i przepłynął 31 455 Mm.
sobota, 21 czerwca 1969
Nastąpił start do pierwszych samotnych regat przez Atlantyk; wystartowali J. W. Lawlor na "Sea Serpent" i Andrews na mieczowej "Mermaid" (oba jachty o długości około 4,5 m); wygrał Lawlor, a Andrews nie ukończył wyścigu.
niedziela, 21 czerwca 1891