TYP: a1

Gdańsk wita mistrza

środa, 11 maja 2011
Anna Karczewska

Fot. Agnieszka Walulik
Gdańsk, 10 maja 2011 - Mateusz Kusznierewicz, złoty i brązowy medalista olimpijski, Ambasador Miasta Gdańsk ds. Morskich został reprezentantem Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.

Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny Mistrz Świata i Europy od 2009 roku związany jest z Gdańskiem i aktywnie działa na jego rzecz, jako Ambasador ds. Morskich. W zeszłym roku porzucił życie w stolicy na rzecz mieszkania nad Motławą, a w tym roku związał się z Gdańskiem jeszcze mocniej – zmienił barwy klubowe i w swoich przygotowaniach olimpijskich będzie reprezentował Gdański Klub Żeglarski.

„Dzięki temu chcę jeszcze lepiej realizować plan promocji żeglarstwa w Gdańsku wśród dzieci i młodzieży zapoczątkowany i realizowany również dzięki Programowi Edukacji Morskiej w Gdańsku. – mówi sam żeglarz – Poza tym czuję się coraz mocniej związany z Gdańskiem i będę zaszczycony mogąc reprezentować to miasto podczas regat w Polsce i na całym świecie.”

Transfer Mateusza Kusznierewicza pociągnie za sobą zmiany również w sposobie zarządzania funduszami przeznaczonymi na sport w mieście. Władze Gdańska zapewniają, że przeznaczą dodatkowe pieniądze na szkolenia młodzieży oraz rozbudowę infrastruktury żeglarskiej. Bez wątpienia jest to niepowtarzalna szansa i okazja dla zawodników Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, aby rozwijać swoją pasję i uczyć się żeglarstwa u boku mistrza.

„Taki transfer byłby ogromnym wyróżnieniem dla każdego klubu. – podkreśla prezes zarządu GKŻ Grzegorz Mańkucki - Obecność tak znakomitego zawodnika, wielokrotnego medalisty olimpijskiego w szeregach Gdańskiego Klubu Żeglarskiego jest nie tylko znaczącą nobilitacją, ale i również wyzwaniem dla samego klubu jak i władz miasta. Szlak, który wyznacza Mateusz musi być kontynuowany i na pewno będzie przez naszych zdolnych zawodników. Nasza młodzież trenująca w klubie, nie może się doczekać spotkania z nowym kolegą klubowym.”
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851