50 lat żeglowania za mną, kolejne lata przede mną

środa, 18 listopada 2015
Piotr Stelmarczyk
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z nowym felietonistą. Jest nim Piotr Stelmarczyk, pomysłodawca i organizator szeregu regat, rozgrywanych na polskim wybrzeżu. O sobie, swojej pracy i pasji opowiada w pierwszym felietonie. Zapraszamy do lektury.

Piotr Stelmarczyk
Piotr Stelmarczyk

Od wielu lat jestem pomysłodawcą i organizatorem szeregu regat morskich i po Zalewie Szczecińskim. Moje najważniejsze regaty to aktualnie Regaty Unity Line, które wspólnie z firmą żeglugową Unity Line organizuję od 2001 roku. Również w roku 2016, w dniach 12-14 sierpnia, odbędą się XVI Regaty Unity Line na trasie Świnoujście – Kołobrzeg – Świnoujście. Przygotowuję także, wspólnie z Gminą Stepnica, V Regaty Stepnica na Zalewie Szczecińskim oraz jako żeglarz Jacht Klubu Morskiego „Joseph Conrad” w Kołobrzegu XXXVII Regaty „Srebrny Dzwon” na redzie Portu Kołobrzeg. Zainteresowanych zapraszam na moją stronę www.regaty-unityline.pl. Są tam wyniki, publikacje prasowe oraz fotografie z poszczególnych edycji regat. A że strona jest odwiedzana świadczy fakt ponad 870 000 wyświetleń fotografii w okresie około roku, od czasu powstania galerii fotografii. Można też poczytać o innych moich przedsięwzięciach. Rozsyłam także od wielu lat średnio rocznie około 200 000 maili dotyczących moich regat oraz innych imprez żeglarskich, których organizatorzy zechcieli skorzystać z mojej żeglarskiej listy mailingowej, ponad 400 adresów. Technika Internetu daje ogromne możliwości, dlatego też lista ta jest otwarta na kolejnych korespondentów, którzy chcieliby otrzymywać ode mnie informacje. Wystarczy wysłać do mnie na mój adres piotr.stelmarczyk@gmail.com swój adres z prośbą o dołączenie do listy.


.

fot. Tomek Turczyński

Aktualnie najważniejszym tematem jest oczywiście udział Radka Kowalczyka w regatach Mini Transat. Jak już wiemy, Radek zderzył się z pływającym przedmiotem, jacht został mocno uszkodzony i utracony, ale Radek cały i zdrowy wraca do Polski. Znając osobiście Radka od wielu lat jestem przekonany, że już się zastanawia nad budową kolejnego jachtu na kolejny Mini Transat. Jego znakomity i skuteczny w działaniu zespól Calbud Team ma ogromne doświadczenie i życzę mu startu w kolejnym Mini Transat. Radek zaczynał swoje wielkie żeglowanie na poprzednim jachcie Ocean 650 w moich IX Regatach Unity Line w roku 2009 i chciałbym móc Go jeszcze wiele razy zaprosić do regat. To niewątpliwie jeden z najbardziej doświadczonych, a jednocześnie młody wiekiem żeglarz, z którym łączę wielkie nadzieje na Jego kolejne przedsięwzięcia i w tym powinniśmy Go wspomagać.

Załączam fotografie Jego poprzedniego jachtu, Ocean 650, z IX Regat Unity Line, wykonane przez stałego fotografa Regat Unity Line, Tomka Turczyńskiego.

Na propozycję Tawerny Skipperów pisania felietonów chętnie się zgodziłem. Jako czynny organizator regat mam stały kontakt w wieloma żeglarzami i widzę wiele problemów w naszym żeglarstwie, z którymi musimy się uporać. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Przesyłam pozdrowienia.

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.11.2015.Piotr Stelmarczyk
- pomysłodawca i organizator Regat Unity Line (od roku 2001), Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" (rok 1974), bosman i kapitan jachtu "Opty" w roku 1973. Pomysłodawca i organizator Regat Stepnica (od roku 2012), organizator Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup (lata 2013 - 2015), organizator 50. i 51. Etapowych Regat Turystycznych (lata 2014 i 2015). Autor strony internetowej www.regaty-unityline.pl.
O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520