TYP: a1

Zupa "NIC" czyli koniec

środa, 29 stycznia 2014
MZ

Sztorm był bezlitosny, nic już nie mogło uratować miotanego gigantycznymi falami jachtu, a właściwie tego co z niego zostało. Dawno już stracił maszt wraz z żaglami. W tej chwili jedynie kadłub jak dziecięca zabawka podrzucany był kolejnym gigantycznym wałem wody. Raz spoczywał na jego szczycie, by po sekundzie runąć kilka metrów niżej w dolinę między spienionymi bałwanami.


Jednak ktoś próbował nad tym wrakiem zapanować, wciąż można było dostrzec sylwetkę człowieka, który mimo spadających nań ton wody stał u steru, nie tracił nadziei, walczył. Kolejne uderzenie oceanu okazało się decydujące, roztrzaskało kadłub, a mężczyzna znalazł się w wodzie. Przez chwilę próbował rozpaczliwie chwytać się szczątków jachtu pływających wokoło, ale zrozumiał beznadziejność sytuacji, zaprzestał oporu, pozwolił by pochłonęła go otchłań. Zanurzał się coraz głębiej i głębiej, a przed oczami przesuwały mu się nie sceny z życia, jeno potrawy, które niegdyś jadł. Po chwili zastąpiły je te, których nie dane mu było skosztować. Na koniec jedno słowo nachalnie zastąpiło wszelkie myśli – nic, nic – powtarzał jak mantrę – zupa nic! I z wizją tej zupy pogrążył się w otchłani.


Zupa „Nic”

Niestety nie dane nam było poznać przepisu na tę zupę. Ci którzy mieliby ochotę jej spróbować, muszą poszukać receptury w internecie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881