TYP: a1

Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior

wtorek, 30 listopada 1999
Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jeziora Huron i Michigan do Chicago. W regatach uczestniczyło ponad 200 jachtów. Polonijny jacht płynący pod banderą Karaibskiej Republiki Żeglarskiej miał na pokładzie polonijnych i polskich żeglarzy. Skiperem jachtu był chicagowski żeglarz Andrzej W. Piotrowski. Jacht zajął 5 miejsce w swojej grupie. "Gemini" to pierwszy jacht zbudowany z włókien węglowych w Polsce. Liczy 40 stóp długości.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 May

Flotylla 3 tratw ("Balsa Fleet") pod dowództem Vitala Alsara wyruszyła z Guayaquil w kierunku Australii; po 177 dniach żeglugi przez Pacyfik dwie tratwy dotarły do Australii w pobliżu Ballina.
niedziela, 27 maja 1973
W County Heath w Irlandii urodził się sir Francis Beaufort, twórca skali siły wiatru.
piątek, 27 maja 1774