TYP: a1

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero

wtorek, 30 listopada 1999
W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kierowania szkoleniem żeglarskim w ośrodku w Trzebieży, związał się z zespołem konstrukcyjnym Szczecińskiej Stoczni Jachtowej; tam powstały "Enif", "Ogar", na których Kuba wygrywał kolejne morskie mistrzostwa Polski (1969-1974), później "Polonez", oba "Spaniele". W regatach OSTAR 1976 zajął trzecie miejsce, w 1980 r. - szóste w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród jachtów jednokadłubowych.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 September

Urodził się Czesław Gogołkiewicz, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, kierownik biura projektowego stoczni im. Teligi, projektant "Spaniela", "Nike", "Raczyński II". Zginął na morzu.
niedziela, 18 września 1938