TYP: a1

Na Morzu Północnym, niedaleko zachodnich wybrzeżu Danii miała miejsce kolizja s/y "Bieszczady" z gazowcem "Lady Elena"; kolizja spowodowała rozbicie jachtu i niemal natychmiastowego jego zatonięcie. W katastrofie zginęło 7. żeglarzy, a jedna osoba została

wtorek, 30 listopada 1999
Na Morzu Północnym, niedaleko zachodnich wybrzeżu Danii miała miejsce kolizja s/y "Bieszczady" z gazowcem "Lady Elena"; kolizja spowodowała rozbicie jachtu i niemal natychmiastowego jego zatonięcie. W katastrofie zginęło 7. żeglarzy, a jedna osoba została uratowana przez duński kuter rybacki.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 czerwca

Z przystani AKM w Górkach Zachodnich wyruszyli na wyprawę dookoła świata na jachcie "Antica" Jerzy Wąsowicz i Andrzej Sochaj (ze zmieniającymi się załogami; wyprawa trwała do 1997 r.).
niedziela, 30 czerwca 1991
W rejs na Spitsbergen wyruszył s/y "Euros" pod Kapitanem Aleksandrem Kaszowskim; w trudnych warunkach pogodowych i kłopotach z jachtem żeglarze przepłynęli 5047 Mm i powrócili do Górek Zachodnich 2 września.
czwartek, 30 czerwca 1977
Kazimierz Jaworski na "Spanielu" kończy regaty OSTAR jako drugi w swojej klasie i trzeci w punktacji generalnej.
środa, 30 czerwca 1976