Zwycięstwo Polaków w Gamagori

poniedziałek, 23 października 2017
Z mediów/MF

W niedzielę, 22 października w Gamagori w Japonii zakończyły się regaty żeglarskiego Pucharu Świata. Zakończyły się szczęśliwie dla Polaków - Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska w klasie 470 oraz Paweł Tarnowski w klasie RS:X zajęli pierwsze miejsce.

[t][/t] [s]Fot. Jesus Renedo/Sailing Energy[/s]

Zawodniczki SEJK Pogoń Szczecin i Chojnickiego Klubu Żeglarskiego były liderkami klasyfikacji i miały dużą przewagę nad rywalkami – Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka z Japonii. Trudniejsze były zmagania Pawła Tarnowskiego z SKŻ Ergo Hestia Sopot, bo  jego najbliżsi rywale – Chińczycy Mengfan Gao i Bing Ye, Szwajcar Mateo Sanz Lanz i Japończyk Makoto Tomizawa – mieli do niego tylko kilka punktów straty. Ze względu na warunki pogodowe jednak w weekend nie odbył się ani jeden wyścig medalowy, co dało Polakowi zwycięstwo.

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyli sobie także Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er. W tej klasie zwyciężyli Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. Na drugi miejscu znaleźli się też Brytyjczycy - James Peters i Fynn Sterritt.

Kolejne zawody zaliczane do przyszłorocznego cyklu żeglarskiego Pucharu Świata odbędą się w Miami w dniach 21-28 stycznia.

Tagi: Agnieszka Skrzypulec, Irmina Mrózek Gliszczyńska, Paweł Tarnowski