TYP: a1

Zosia Klepacka wystartuje w Mistrzostwach Polski w Gdańsku w klasach olimpijskich

środa, 21 września 2016
Informacja prasowa
W dniach 22-25 września w Górkach Zachodnich odbędą się Mistrzostwa Polski w klasach RS:X K i M, Laser Standard, Laser Radial K, Finn, 470 K i M, 49er FX, 49er. Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Zosia Klepacka – wystartuje w regatach w klasie RS:X w kategorii seniorskiej.



Pod koniec września najlepsi żeglarze z Polski przyjadą nad Zatokę Gdańską, aby zaprezentować swoje umiejętności. Widzów na pewno czekają emocjonujące wyścigi, w których udział weźmie około 170 zawodników. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich po raz szósty odbywają się w Górkach Zachodnich. Wyścigi przeprowadzone zostaną na terenie akwenu Zatoki Gdańskiej, który charakteryzuje się tym, że posiada świetną infrastrukturę oraz bardzo dobrą lokalizację pod zawody we wszystkich klasach.

Mistrzostwa Polski to kluczowe regaty, które kończą sezon w klasach olimpijskich. Zosia Klepacka, jedna z najlepszych polskich windsurferek z dużym zaangażowaniem komentuje swój start w Mistrzostwach Polski. – Bardzo się cieszę na start w Górkach Zachodnich. Intensywnie przygotowywałam się do Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że uda mi się utrzymać pozycję lidera, którą w Gdańsku zdobywam regularnie od kilku lat. Od początku moich startów nad Zatoką Gdańską nigdy nie byłam druga – za każdym razem pokonywałam moje rywalki, mimo że bywało ciężko, bo na Mistrzostwach Polski konkurencja zawsze jest ostra. Górki Zachodnie to miejsce, które kojarzy mi się z sukcesami, dlatego bardzo mi zależy na tym, aby obronić swój wielokrotny tytuł mistrzyni. Na pewno nie będzie to łatwym zadaniem biorąc pod uwagę rangę startujących w Gdańsku zawodników. Dlatego wszystkich moich kibiców proszę o trzymanie kciuków!
Tagi: Zofia Klepacka, windsurfing, Mistrzostwa Polski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 czerwca

18 czerwca 2023 tonie prywatny pojazd podwodny Titan, zmierzającej w kierunku wraku Titanica. Na pokładzie znajdowało się pięć osób: Hamish Harding (brytyjski miliarder i podróżnik), miliarder Shawzada Dawood i jego 19-letni syn Suleman Dawood, Paul-Henry
niedziela, 18 czerwca 2023
"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899