TYP: a1

Zofia Klepacka na podium

poniedziałek, 30 listopada 2020
Z mediów

Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Srebrny medal w rywalizacji juniorów wywalczył Kamil Manowiecki. Regaty odbyły się w portugalskiej Vilamourze.

Dla Zofii Klepackiej to ósmy medal mistrzostw Europy w klasie RS:X – trzy razy zdobywała złoto (2011, 2017, 2018), raz była wicemistrzynią Europy (2016), a brąz zdobywała jeszcze w latach 2010, 2014 i 2015.

Na 12 miejscu rywalizację ukończyła Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot), 16 była Karolina Lipińska (SKŻ Sopot). Wśród mężczyzn 16 miejsce zajął Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski). Niestety z rywalizacji w Portugalii wycofał się z powodu pęknięcia żebra Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

Mistrzostwa Europy pierwotnie miały odbyć się latem w Atenach. Pnieważ jednak Grecy z powodu pandemii się wycofali, organizację imprezy przejęła Portugalia. W Vilamourze startowało sześcioro reprezentantów Polski, dla których był to pierwszy start w klasie RS:X po lutowych mistrzostwach świata i późniejszym lockdownie. Wcześniej spędzili tam prawie miesiąc przygotowując się do mistrzostw Europy i testując sprzęt.


 


 

Tagi: Zofia Klepacka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871