Złoty Synoracki, brązowy Zieliński

poniedziałek, 10 września 2012
Informacja prasowa

W miniony weekend odbyła się finałowa (czwarta) eliminacja Mistrzostw Europy w klasie F-125.Zawody odbyły się bez żadnych problemów, przy ładnej pogodzie i dużej ilości kibiców.

Do Włoch wyjechało trzech kadrowiczów. Byli to Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań), Marcin Zieliński(Szczeciński Klub Motorowodny LOK) i Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka).

Czwartą eliminację Mistrzostw Europy wygrał Henryk Synoracki. Zdobył on łącznie 1100 pkt. i wyprzedził Manuela Zambelli (853 pkt. ) i Alexa Zilioli który uzyskał 825 pkt. Sebastian Kęciński był czwarty (521pkt.), a Marcin Zieliński był szósty (352 pkt.)

Po czterech eliminacjach ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Pierwszy jest Henryk Synoracki, który dzięki wygranej w ostatniej eliminacji odrobił stratę i z 73 pkt. sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy. Na drugim miejscu ze stratą czterech punktów był Alex Zilioli, a brązowy medal z 48 pkt. zdobył Marcin Zieliński. Na piątym miejscu był Sebastian Kęciński (43 pkt.)