TYP: a1

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich

czwartek, 13 września 2012
Informacja prasowa

Źródło: www.hotelgalion.pl
Od 26 do 30 września Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku-Górkach Zachodnich gościć będzie mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w żeglarskich klasach olimpijskich. Gwiazdami regat mają być brązowi medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich: Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński, którzy zaprezentują się w swojej koronnej konkurencji, na desce typu RS:X. Nie zabraknie również innego naszego utytułowanego przedstawiciela windsurfingu – mistrza świata z 2010 roku, Piotra Myszki.


Rywalizacja rozegrana zostanie w następujących specjalnościach: RS:X oraz 470 dla kobiet i mężczyzn, Laser Radial kobiety oraz Laser, Finn i 49er mężczyźni. Inauguracyjnym dniem regatowym będzie 27 września. Każdego dnia starty do wyścigów planowane są o godzinie 11.00. W każdej klasie ma odbyć się 10 wyścigów, w tym medalowy, a skiffy 49er zaprezentują się w 14 biegach. Uroczysta ceremonia zakończenia regat przewidziana jest na 30. września.

Wszyscy chętni do startu mogą się zgłaszać pod adresem email: mp2012@hotelgalion.pl. Na stronie internetowej organizatora mistrzostw (www.hotelgalion.pl) jest specjalna zakłada poświęcona tej imprezie, a z zawiadomieniem o regatach można zapoznać się pod następującym adresem (www.hotelgalion.pl/uploads/images/mp.pdf).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 October

Z Gdyni wypłynął s/y "Konstanty Maciejewicz" pod Kapitanem Tomaszem Zydlerem rozpoczynając wyprawę "Krzyż Południa"; trasa wiodła do wybrzeży Ameryki Południowej, Przylądek Horn, Kanał Panamski, Florydę, z powrotem do Gdyni (14.10.1973 roku).
sobota, 21 października 1972
"Dar Pomorza" opuszcza Sztokholm po 6. letnim internowaniu.
niedziela, 21 października 1945
Admirał Nelson zwycięża pod Trafalgarem flotę francusko-hiszpańską, zapewniając Anglii panowanie na morzu i bezpieczeństwo jej wybrzeży.
poniedziałek, 21 października 1805