TYP: a1

Zbuduj z nami łódź wikingów!

czwartek, 13 czerwca 2019
Informacja prasowa

Któż nie oglądał z zapartym tchem serialu THE VIKINGS, śledząc przygody skandynawskich wojowników i żeglarzy, z walecznym Ragnarem Lodbrokiem na czele? 


To dzięki tej produkcji wikingowie są teraz na fali popularności. Pojawiają się kolejne filmy, książki oraz gry dotyczące, a imprezy przyciągają coraz większe rzesze fascynatów tej epoki historycznej. 


Czy wiesz, że w Polsce od ponad 50. lat istnieje grupa ludzi odtwarzająca wikingów? To Flota Jarmeryka, której załoganci w tym roku budują nową łódź. Na jej pokładzie zamierzają „podbić” Skandynawię. Historia lubi być przewrotna, czyż nie?

 


By jednostka mogła powstać, potrzebują Twojego wsparcia. Dołącz do społeczności wspierającej nasz projekt. Zostań jednym z fundatorów nowej jednostki! https://zrzutka.pl/yc4nvk 
Flota Jarmeryka to jedna z najstarszych grup odtwórstwa historycznego na świecie. Została założona w połowie lat 60. przez studentów z Mazur. W 1968 roku Marek Jarmeryk Szabliński objął w niej dowództwo i dzierży je po dziś dzień. 
Naszą grupę tworzą ludzie pochodzący z całego świata, którzy chcą jak 1000 lat temu przeżywać prawdziwe przygody, czuć wiatr we włosach i żar lejący się z nieba. 
Każdego roku ruszamy na wyprawy, pokonując na wiosłach i żaglu setki kilometrów, płynąc polskimi rzekami czy wychodząc na Morze Bałtyckie. 


Film prezentujący historię naszej grupy:

 

FB: facebook.com/flotajarmeryka 


Z okazji 50. lecia istnienia postanowiliśmy zbudować nową łódź przystosowaną do wypraw pełnomorskich, a w kolejnych organizować rejsy między innymi do Norwegii. 
Posłuchaj, co ma do powiedzenia na ten temat Wojciech Żołądkowicz, Starszy Oficer Floty, aktor filmowy, teatralny i radiowy oraz lektor. Znany m.in jako odtwórca roli Olgierda w serialu „Korona królów” oraz prowadzący program pt. „Korona królów - Taka historia”. 


 

Facebook: facebook.com/watch/?v=824435611229078
Żegluj - walcz - odkrywaj Bądź wikingiem! 

 

Tawerna Skipperów ma patronat medialny nad inicjatywą. 

 

Tagi: Flota Jarmeryka, wikingowie, wyprawa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967