TYP: a1

Zapraszamy jachty morskie do udziału w Orvaldi B8 Race

piątek, 18 czerwca 2021
Informacja prasowa

Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2021 odbędą się w dniach od 25 czerwca do 11 lipca. Czeka nas 17 dni wyścigów LOTOS Nord Cup bez ani jednego dnia przerwy. Organizatorzy AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk spodziewają się rekordowej frekwencji, bo na starcie stanie aż 28 klas. To najwięcej w szesnastoletniej historii Nord Cup. Pierwszym wyścigiem będzie Orvaldi B8 Race. Tawerna Skipperów & Morze.org są patronem medialnym wydarzenia.

Jachty morskie staną w tym roku na starcie w piątek 25 czerwca i tradycyjnie wyruszą w kierunku platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8. To jedyny długodystansowy wyścig pełnomorski podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk! W piątek 25 czerwca 2021 o godz. 19.00 jachty wystartują z Górek Zachodnich w Gdańsku

Orvaldi B8 Race został stworzony z myślą o żeglarzach , który lubią wyścigi długodystansowe. Wiele załóg oczekiwało takiego właśnie dłuższego wyścigu na regatach Nord CUP Gdańsk i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom organizatorzy postanowili dołączyć do nordcupowych startów również taki wyścig.
Trasa wyścigu prowadzi od startu w okolicach boi GW w Górkach Zachodnich do boi, która specjalnie dla tego wyścigu zostanie postawiona na południe od platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8. Meta wyścigu ustawiona będzie na wysokości Yachtklubu Stoczni Gdańskiej. Całkowita długość trasy to ok. 120 Mm.

Orvaldi B8 Race jest pierwszym wyścigiem, który wybiega tak daleko, za „magiczną granicę” cypla, zatem jest to pierwszy prawdziwie morski wyścig. Dzięki temu jak ustalona zastała trasa, czyli poza utartą strefę półwyspu, można liczyć na dobry wiatr.

Orvaldi B8 Race jest częścią Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, ale można również wziąć w nim udział niezależnie (będzie miał on także własną klasyfikację, tak jak jest to np. w przypadku Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna). Ponadto zaliczany jest do regat Pucharu Bałtyku Południowego.

Poprzez platformę Upwind24 oprócz rejestracji na regaty m.in. przekazywane będą ogłoszenia, publikowane wyniki itp. Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie na stronie https://www.nordcup.pl/ i facebooku https://www.facebook.com/NordCup

 

Tagi: LOTOS Nord Cup Gdańsk 2021, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917