TYP: a1

Załogi Nautica 450 ścigały się w Mistrzostwach Warszawy

środa, 10 września 2014
Informacja prasowa
Pierwszy weekend września w klasie Nautica 450 minął pod znakiem Mistrzostw Warszawy Jachtów Kabinowych. W regatach wystartowało sześć klas żeglarskich, w tym Nautica 450, dla której były to zawody zaliczane do Pucharu Polski. Najlepiej spośród załóg tej klasy spisała się załoga Paweł Nawrocki i Paweł Prus.Uczestnicy Mistrzostw Warszawy trafili na piękny wrześniowy weekend: przyjemnie, ciepło i słonecznie, ale niestety warunki wiatrowe nie były już tak idealne. Wiatr był krótko mówiąc w kratkę: czasem dochodził nawet do 3 stopni w skali Beauforta, by innym razem zaniknąć niemal do zera. Dużo zależało zatem od czujnej obserwacji tego, co dzieje się nad wodami Jeziora Zegrzyńskiego. Pozwolił jednak na rozegranie 6 wyścigów.

Zwycięska załoga Nawrocki/Prus nie pozostawiła złudzeń rywalom. Po nieco słabszym starcie (trzecie miejsce w pierwszym wyścigu), było już tylko lepiej i aż cztery razy pierwsi przekroczyli linię mety. Dla Pawła Nawrockiego nie jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - na regatach Nord CUP wywalczył Mistrzostwo Polski klasy Nautica 450, startując wówczas z Mateuszem Leszko, który tutaj ścigał się już w roli sternika. Drugie miejsce wywalczył Paweł Głasek, tegoroczny debiutant klasy Nautica 450.

Z regat na regaty widać, jak poziom załóg klasy Nautica 450 staje się coraz bardziej wyrównany. Nie ma jednego lidera, który zgarnia wszystkie trofea, stawka wciąż się tasuje. Trzeba bardzo uważać na wszystkie inne startujące łódki, bo zwycięstwo w jednym starcie nie oznacza wcale pewnej pozycji w kolejnych, więc konieczne jest stałe skupienie. To czyni rywalizację w klasie jeszcze ciekawszą, bo każdy ma szanse na wygraną.

Czołowa trójka MWJK, klasa Nautica 450
1. GBR 50 - Paweł Nawrocki, Paweł Prus (6 punktów)
2. POL 51 - Paweł Gasek, Oskar Gasek (13 punktów)
3. POL 42 - Łukasz Maksymowicz, Marek Kunkel (13 punktów)

Kolejne zawody w kalendarzu Nautica 450, będące ostatnim startem w ramach Puchar Polski, odbędą się również na Jeziorze Zegrzyńskim. Będą to Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt (20-21.09.2014), które są jednocześnie IV regatami cyklu "O Błękitnego Królika Przystani Między Żaglami". Ich organizatorem jest Przystań Między Żaglami w Nieporęcie.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942