TYP: a1

Zakończyła się wrześniowa akcja Pomorze na morze

poniedziałek, 23 września 2019
Z mediów

Niemal 600 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w tegorocznej, jesiennej edycji akcji „Pomorze na morze”. Organizatorem akcji był Pomorski Związek Żeglarski, a partnerami akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  

 

Program akcji składał się dwugodzinnego rejsu po Zatoce Gdańskiej na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny” i lekcji samorządności. Rejsów odbyło się łącznie 20,  „Zawiszą Czarnym” dowodził kpt. Wiktor Wróblewski, a pomagała mu załoga i wolontariusze oraz uczestnicy rejsów, którzy wykonywali prace pokładowe, pracowali z żaglami, poznawali historię i budowę jednostki.  A po każdym rejsie młodzież spotykała się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poznając zasady funkcjonowania samorządu wojewódzkiego, podziału administracyjnego województwa, ról poszczególnych instytucji i urzędów oraz zadań, jakie realizuje marszałek województwa.

Akcja Pomorze na Morze zrealizowana została przy współpracy z Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

 

Placówki uczestniczące w akcji Pomorze na Morze 2019
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Liceum Salezjańskie w Rumi, ZSZiO w Żukowie, Technikum Weterynaryjne w Bolesławowie, Technikum Mechaniczne w Gdyni, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie Żukowskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Klub Sportowy Damroka Chmielno, SP nr 9 Słupsk, SP 39 w Gdyni, Bursa Gdańska, Zesp. Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, I LO w Kartuzach, SP w Kobylnicy.

Tagi: Pomorze na morze, Pomorski Związek Żeglarski, Zawisza Czarny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967