TYP: a1

Zakończyła się wrześniowa akcja Pomorze na morze

poniedziałek, 23 września 2019
Z mediów

Niemal 600 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w tegorocznej, jesiennej edycji akcji „Pomorze na morze”. Organizatorem akcji był Pomorski Związek Żeglarski, a partnerami akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  

 

Program akcji składał się dwugodzinnego rejsu po Zatoce Gdańskiej na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny” i lekcji samorządności. Rejsów odbyło się łącznie 20,  „Zawiszą Czarnym” dowodził kpt. Wiktor Wróblewski, a pomagała mu załoga i wolontariusze oraz uczestnicy rejsów, którzy wykonywali prace pokładowe, pracowali z żaglami, poznawali historię i budowę jednostki.  A po każdym rejsie młodzież spotykała się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poznając zasady funkcjonowania samorządu wojewódzkiego, podziału administracyjnego województwa, ról poszczególnych instytucji i urzędów oraz zadań, jakie realizuje marszałek województwa.

Akcja Pomorze na Morze zrealizowana została przy współpracy z Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

 

Placówki uczestniczące w akcji Pomorze na Morze 2019
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Liceum Salezjańskie w Rumi, ZSZiO w Żukowie, Technikum Weterynaryjne w Bolesławowie, Technikum Mechaniczne w Gdyni, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie Żukowskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Klub Sportowy Damroka Chmielno, SP nr 9 Słupsk, SP 39 w Gdyni, Bursa Gdańska, Zesp. Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, I LO w Kartuzach, SP w Kobylnicy.

Tagi: Pomorze na morze, Pomorski Związek Żeglarski, Zawisza Czarny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 October

Na aukcji w Londynie sprzedano żaglowiec "Peking" (bliźniak "Passata"); nabywcą zostało Aron Charitable Foundation, które za 70.000 funtów kupiło statek dla South Street Seaport Museum w Nowym Yorku.
czwartek, 31 października 1974
Zakończył samotny rejs dookoła świata Henryk Pidgeon trasą: Los Angelos - Markizy - Tahiti - Ocean Indyjski - Kapsztad - Atlantyk - Kanał Panamski - Los Angelos.
sobota, 31 października 1925