TYP: a1

Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial Mężczyzn oraz Juniorów i Juniorek odbywały się w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie).

Radial

W sobotni wieczór odbyła się uroczysta ceremonia kończąca Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial w Dziwnowie. Przypomnijmy, że ta największa impreza żeglarska w Polsce trwająca od 19 lipca do 2 sierpnia 2014 roku ściągnęła do nadmorskiego Dziwnowa 316 zawodników z ponad 30 krajów. Było to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem organizacyjnym jak i logistycznym. Mimo zmiennej i momentami kapryśnej pogody, mistrzostwa przebiegały płynnie, bez większych problemów i opóźnień. Mistrzostwa Świata w Dziwnowie to nie tylko rywalizacja zawodników na morzu, to również wspólnie spędzony czas na wielu imprezach towarzyszących. Na scenie wystąpili m.in. Kate Ryan, Rafał Brzozowski, Dawid Kwiatkowski i Bracia.

Jednak jak doskonale wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. I tak jest również w tym przypadku. Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial – Dziwnów 2014 wielkimi literami zapisują się w historii miasta i przechodzą do naszej pamięci jako kolejna udana impreza.

Wyniki:

LASER RADIAL JUNIOREK:

1 miejsce: Monika Mikkola (Finlandia),
2 miejsce: Maria Erdi (Węgry),
3 miejsce: Maite Carlier (Belgia).

Tuż za podium, na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu uplasowała się zawodniczka z Polski, Magdalena Kwaśna.

LASER RADIAL JUNIORÓW:

1 miejsce: Joel Rodriguez (Hiszpania),
2 miejsce: Nik Willim (Niemcy),
3 miejsce: Benjamin Wempe (Holandia).

Sebastian Kalafarski, najwyżej uplasowany zawodnik z Polski, zajął 14 pozycję w końcowej klasyfikacji.

LASER RADIAL MĘŻCZYZN:

1 miejsce Stelmaszyk Jonasz (Polska)
2 miejsce Rudawski Marcin (Polska)
3 miejsce De smet William (Belgia)

Z opinii zawodników, ekip im towarzyszących, oraz zagranicznych pasjonatów żeglarstwa wynika, że impreza zorganizowana w Dziwnowie pod żadnym względem nie odbiegała od minionych światowych edycji. Tym samym mały Dziwnów zaznaczył swoje miejsce na mapie światowego żeglarstwa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877