TYP: a1

Z pokładu Ziutki na Majorce

wtorek, 3 kwietnia 2012
Ziutka Ogrodnikowa
Od niedzieli zawodnicy Kadry Narodowej 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar POL 11 (Pogoń Szczecin) oraz Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba POL 511 (UKŻ Horn Kraków) rozpoczęli zgrupowanie w s’Arenal na Majorce. Zakończymy zgrupowanie pierwszym startem w PŚ AOC, który jest jednocześnie pierwszą krajową kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 dla naszej klasy.

Pomału zaczynamy się rozkręcać. Czas treningowy głównie poświęcamy na trening techniczny startu oraz szybkość na starcie. Czekamy wszyscy na nowe komplety żagli, które musimy opływać przed regatami. Wtedy będziemy pracować nad szybkością na halsie. Zajęcia na wodzie kończymy wyścigami w grupie zawodników zagranicznych, trenujących także przed PŚ. Wczoraj razem z nami trenowała załoga żeńska z Austrii AUT 431, co dodatkowo urozmaiciło nasz trening. Warunki były bardzo podobne przez ostatnie dni – zakres wiatru mniej więcej od 3 – 12 węzłów, zmienny i płaska woda. Wyścigi wczorajsze pokazały, że potencjał w obu załogach jest duży. Szczególnie ucieszył ostatni wczorajszy dzień. Wyścigi kontrolne w całej grupie zawodników tej klasy trenującej już przed regatami pokazał, że Piotrek i Paweł potrafią dobrze pożeglować. Oba wyścigi wygrali w pięknym stylu przez cały czas powiększając dystans do następnych załóg. To najlepiej buduje motywację wszystkim.

Dziś z rana pojechali po nowe żagle.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 August

Call of the Ocean rozpoczęty
sobota, 19 sierpnia 2017
Rozpoczęcie drugiego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla"
niedziela, 19 sierpnia 1984
Na jachcie "Pacific" wyruszył z San Francisco Bernard Gilboy z zamiarem dotarcia samotnie do Australii; wycieńczonego żeglarza zdjęto z pokładu jachtu niedaleko australijskiej wyspy Bird, po przebyciu 6500 mil i po 164 dniach rejsu
sobota, 19 sierpnia 1882