TYP: a1

Z Krzysztofem Baranowskim o wychowaniu morskim

poniedziałek, 20 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Krzysztof Baranowski, jeden z najsłynniejszych polskich żeglarzy, będzie gościem Forum Nauczycieli Żeglarstwa. Na spotkanie zapraszamy w najbliższy czwartek 23 października.

Krzysztof Baranowski
Fot. Krzysztof Bosek

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to najnowszy projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego - miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń instruktorów żeglarstwa z całej Polski. W najbliższy czwartek 23 października odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie: „Wychowanie morskie – nowe spojrzenie na stare hasło”. W roli prelegenta wystąpi - Krzysztof Baranowski, żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel, jedyny Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie świat pod żaglami, pierwszy, który samotnie pokonał Horn, twórca Szkoły Pod Żaglami, autor kilkudziesięciu książek, twórca filmów dokumentalnych, ale przede wszystkim wychowawca tysięcy młodych ludzi, którym zaszczepił miłość do żeglowania i morza.

Czym jest wychowanie morskie? Jak realizuje się we współczesnym świecie? Jaka jest w nim rola szkolenia żeglarskiego? Jakie są doświadczenia Kapitana z pracy z młodzieżą? Krzysztof Baranowski poszuka odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Na spotkanie z legendarnym żeglarzem zapraszamy w czwartek, 23 października o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny. Liczymy na udział i żywą dyskusję. Podczas spotkania będzie można kupić książkę Bogdana Olszewskiego „Sztuka nauczania żeglarstwa” oraz najnowszą pozycję w dorobku kapitana Baranowskiego „Bujanie w morskiej pianie” – żeglarski życiorys jej Autora.

Więcej informacji o Forum Nauczycieli Żeglarstwa znaleźć można na: www.fnz.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786