TYP: a1

XXXIII Regaty żeglarskie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2010 ”

czwartek, 23 września 2010
YACHT CLUB ANWILRegaty odbędą się na Jeziorze Włocławskim w okolicy Zatoki Zarzeczewo 2 października 2010 roku - sobota (termin rezerwowy - 3 października 2010 roku - niedziela). Otwarcie regat planowane jest 2 października o godzinie 10:00. Organizatorem imprezy jest YACHT CLUB ANWIL. Regatom patronuje Prezes Zarządu ANWILU S.A. Remigiusz Paszkiewicz.

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi żeglarstwa (ISAF 2009¸2012), Przepisami Pomiarowymi Jednokadłubowych Jachtów Kabinowych Formuła PZŻ 2009-2012, przepisami pomiarowymi związków i stowarzyszeń klas uczestniczących, Instrukcją żeglugi i Zawiadomieniem, wydanym przez organizatora.
Regaty zostaną rozegrane w klasach T – 1, T – 2, T – 3, MICRO, OMEGA SPORT i VENUS. Limit jachtów w poszczególnych klasach konieczny do uznania klasy ustala się na pięć jednostek. Organizator planuje w ramach regat rozegranie czterech wyścigów, w tym jeden wyścig według formuły wyrównawczej. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach otrzymają puchary, medale, dyplomy i nagrody według Regulaminu Regat. Sternik bezwzględnie najszybszego jachtu we wszystkich wyścigach otrzyma Puchar Prezesa ANWILU S.A. oraz „Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2010”. Sternik najszybszego jachtu wg formuły wyrównawczej otrzyma Memoriał Benedykta Michewicza.

W przeddzień regat, w piątek, odbędzie się Biesiada Żeglarska, którą umili zespół muzyczny, a w sobotę po wyścigach - podsumowujący regaty, wieczór Żeglarski przy piwie i muzyce.

Źródło: YACHT CLUB ANWIL
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877