TYP: a1

XX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO już za chwilę

czwartek, 5 września 2019
Redakcja/MF

Już w najbliższy poniedziałek, 9 września rozpocznie się kolejna, dwudziesta już edycja Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO 2019.   

 

Już od ponad 30 lat na wydarzenie przyjeżdża kilkaset firm i instytucji z całego świata. Tematyka targów obejmuje przemysł okrętowy, offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morską i przybrzeżną, żeglugę śródlądową i gospodarkę wodną, bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi, ochronę środowiska , edukację i media. Program konferencji BALTEXPO, towarzyszących targom jest przygotowywany w ścisłej współpracy z wybitnymi specjalistami z branży morskiej, reprezentującymi administrację rządową i samorządową, przemysł oraz wyższe uczelnie i instytuty naukowo-badawcze. Program konferencji, seminariów i debat BALTEXPO dotyka zawsze najważniejszych i najbardziej aktualnych dla branży morskiej zagadnień.

Główne cele  BALTEXPO to stworzenie miejsca spotkań przedstawicieli biznesu, inwestorów, przemysłu, handlu, transportu, żeglugi śródlądowej, administracji rządowej i samorządowej oraz nauki i mediów; promowanie gospodarki morskiej jako sektora o dużym potencjale rozwojowym, innowacyjnym oraz inwestycyjnym. Stworzenie warunków do nawiązania bezpośrednich kontaktów przedstawicieli biznesu oraz nauki, zainteresowanych współpracą w obszarze gospodarki morskiej i promocja innowacyjnych rozwiązań dla przemysłów morskich. Oraz, na koniec, przybliżenie młodym ludziom aktualnych trendów rynku pracy i oczekiwań pracodawców z sektora morskiego.

Co nas czeka na BALTEXPO? Prezentacja ofert firm, najnowszych rozwiązań technologicznych, produktów, usług dla przemysłów morskich. Ogromna dawka wiedzy branżowej, nowych inspiracji, nowinek technologicznych i możliwość zaprezentowania opinii na różne palące kwestie podczas debat konferencyjnych i spotkań kuluarowych.

Tradycją targów są nagrody "Złota Kotwica BALTEXPO" przyznawane wiodącym podmiotom bądź osobom związanym z branżą morską. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej i przemysłu okrętowego przyznaje "Złote Kotwice" w kategoriach "Produkt" i "Usługa" oraz "Osobowość Roku Gospodarki Morskiej".

 

Spotykamy się w dniach 9-11 września 2019 w Gdańsku, w godzinach 10:00 - 17:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO ul. Żaglowa 11.

Tagi: targi, Baltexpo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 December

Na jachcie "Geneve" zakończył rejs Michel Mermod; trasa prowadziła z Callao przez Filipiny, Cieśninę Malakka, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Dobrej Nadziei do Hyeres.
środa, 7 grudnia 1966
W Londynie zmarł William Bligh, kapitan żaglowca "Bounty" słynnego z rebelii załogi zakończonej wysadzeniem kapitana i jego zwolenników do szalupy.
niedziela, 7 grudnia 1817