TYP: a1

XX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO już za chwilę

czwartek, 5 września 2019
Redakcja/MF

Już w najbliższy poniedziałek, 9 września rozpocznie się kolejna, dwudziesta już edycja Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO 2019.   

 

Już od ponad 30 lat na wydarzenie przyjeżdża kilkaset firm i instytucji z całego świata. Tematyka targów obejmuje przemysł okrętowy, offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morską i przybrzeżną, żeglugę śródlądową i gospodarkę wodną, bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi, ochronę środowiska , edukację i media. Program konferencji BALTEXPO, towarzyszących targom jest przygotowywany w ścisłej współpracy z wybitnymi specjalistami z branży morskiej, reprezentującymi administrację rządową i samorządową, przemysł oraz wyższe uczelnie i instytuty naukowo-badawcze. Program konferencji, seminariów i debat BALTEXPO dotyka zawsze najważniejszych i najbardziej aktualnych dla branży morskiej zagadnień.

Główne cele  BALTEXPO to stworzenie miejsca spotkań przedstawicieli biznesu, inwestorów, przemysłu, handlu, transportu, żeglugi śródlądowej, administracji rządowej i samorządowej oraz nauki i mediów; promowanie gospodarki morskiej jako sektora o dużym potencjale rozwojowym, innowacyjnym oraz inwestycyjnym. Stworzenie warunków do nawiązania bezpośrednich kontaktów przedstawicieli biznesu oraz nauki, zainteresowanych współpracą w obszarze gospodarki morskiej i promocja innowacyjnych rozwiązań dla przemysłów morskich. Oraz, na koniec, przybliżenie młodym ludziom aktualnych trendów rynku pracy i oczekiwań pracodawców z sektora morskiego.

Co nas czeka na BALTEXPO? Prezentacja ofert firm, najnowszych rozwiązań technologicznych, produktów, usług dla przemysłów morskich. Ogromna dawka wiedzy branżowej, nowych inspiracji, nowinek technologicznych i możliwość zaprezentowania opinii na różne palące kwestie podczas debat konferencyjnych i spotkań kuluarowych.

Tradycją targów są nagrody "Złota Kotwica BALTEXPO" przyznawane wiodącym podmiotom bądź osobom związanym z branżą morską. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej i przemysłu okrętowego przyznaje "Złote Kotwice" w kategoriach "Produkt" i "Usługa" oraz "Osobowość Roku Gospodarki Morskiej".

 

Spotykamy się w dniach 9-11 września 2019 w Gdańsku, w godzinach 10:00 - 17:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO ul. Żaglowa 11.

Tagi: targi, Baltexpo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 March

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905