TYP: a1

Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

piątek, 10 czerwca 2011
Michał Korneszczuk

Fot. K. Maczugowska


Już 9 lipca 2011 o godzinie 13.00 odbędzie się wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Jest to wyścig otwarty dla każdego sprzętu pływającego napędzanego wiatrem. Bieg ten organizowany jest już po raz drugi i jest on otwarty dla uczestników NordCUP i zlotu Baltic Sail. W zeszłym roku do walki o Puchar Neptuna stanęło na linii startu 88 załóg.


Zwycięzcą wyścigu zostanie najszybsza jednostka, która ukończy trasę Brzeźno – Sopot – Górki Zachodnie. Przewidziano również nagrody w dodatkowych podkategoriach. Są to:
  • Jachty do 8m
  • Jachty 8-11m
  • Jachty >11m
  • T1
  • T2
  • T3
  • Ż500
  • Windsurfing/Kitesurfing
  • Katamarany
Bursztynowy Puchar Neptuna zostanie wręczony na scenie głównej Baltic Sail na Targu Rybnym na Starym Mieście w Gdańsku o godzinie 19.00. Puchar jest trofeum przechodnim, a jego pierwszym zdobywcą została załoga gdyńskiego jachtu Swallow. Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna zaliczany jest do klasyfikacji generalnej klas T1, T2, T3, Żagle 500 oraz jachtów morskich uczestniczących w regatach NordCUP. Można się również zgłosić tylko do samego wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Zgłoszeń można dokonać w biurze regat NordCUP w Górkach Zachodnich lub w biurze zlotu Baltic Sail w marinie gdańskiej.

Zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił Regaty Baltic Sail NordCUP wspierają: PGE Energia Odnawialna S.A., Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomostkiego, firma kosmetyczna Ziaja, Argo Card SA, zegarki Nautica, Brands Polska, Eljacht, żaglownie Ocean Sails, North Sails, Vector Sails, sklep żeglarski Sail-ho!.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 July

Zmarł Witold Bublewski, harcmistrz, wybitny działacz Ligi Morskiej i Rzecznej, nestor polskiego żeglarstwa harcerskiego, zasłużony dla morskich spraw Polski.
sobota, 21 lipca 2007
Na s/y "Nord III" w samotny rejs z zamiarem dotarcia do Japonii wyruszył z San Francisco Andrzej Urbańczyk; było to pierwsze polskie przejście północnego Atlantyku.
czwartek, 21 lipca 1977
Do Nowego Jorku na "Gipsy Moth" wpływa Francis Chichester, zajmując pierwsze miejsce w pierwszych regatach OSTAR.
czwartek, 21 lipca 1960
Został założony pierwszy w Gdańsku polski klub żeglarski pod nazwą Pierwszy Polski Klub Jachtowy; później w 1932 r. klub ten połączył się z Polskim Klubem (niesportowym, a zrzeszającym gdańskich Polaków) i przybrał nazwę Polski Klub Morski.
piątek, 21 lipca 1922
Podniesienie bandery na barku "Lwów".
środa, 21 lipca 1920