TYP: a1

Wszyscy zjechali. SNOWSAIL 2013

środa, 27 lutego 2013
Informacja prasowa
W ostatni weekend lutego w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013, których organizatorem jest szkoła żeglarstwa 4winds z Gdyni.

Przeszło setka żeglarzy i motorowodniaków z całej Polski przyjechała do narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, aby dopingować i ścigać się na nartach i snowboardzie. Rywalizacja odbyła się w czterech grupach wiekowych w dwóch kategoriach. Konkurencją specjalną były zawody kapitanów o przechodni „złoty dzwon” w kategoriach narty i snowboard.

Impreza rozpoczęła się w piątek wspólnym szusowaniem i zabawą przy grzańcu, a zakończyła w niedzielę wspólnym śniadaniem. W sobotę zawodnicy ścigali się na stoku Biały Jar. Organizator, szkoła żeglarstwa 4winds z Gdyni, zapewnił transport, wyżywienie, zakwaterowanie i wszystko to, co było niezbędne, aby doskonale się bawić. Był profesjonalny slalom, elektroniczny pomiar czasu i wspaniała zabawa. Udział brali młodzi i starsi (najmłodsza uczestniczka miała… 5 lat!). Kobiety i mężczyźni bez względu na wiek, wyznanie i orientację polityczną. Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i medali oraz biesiada uświetniona koncertem zespołu Mordewind. Cenne nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych ufundowały między innymi Odlo, Uvex, Viking, Reush, Marina Gliwice, Active wear, Smart, Eljacht, Modern Home, Audiowave, Bractwo Mórz, Schronisko Samotnia, Nautiner Yachts, Decathlon, Sail-ho, Maxus Czarter oraz 4winds.

Patronat honorowy nad zawodami objęli PZŻ, ISSA, PZN, PZsnow oraz Burmistrz Karpacza i Prezydent Gdyni. Sponsorami imprezy byli Maxus Czarter który dla zwycięzcy ufundował czarter jachtu o wartości pięciu tysięcy oraz Nautiner Yachts fundator drugiej nagrody – czarteru o wartości trzech tysięcy. Group One Yacht opłaciła wynajecie stoku i koncert. Wszystkim sponsorom, patronom, popularyzatorom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy. Szczególnie dziękujemy uczestnikom. Za wspaniałą zabawę, sportowego ducha i chwile spędzone razem. Zdjęcia, filmy, wyniki, relacje z zawodów można znaleźć na stronie mistrzostw www.snowsail.4winds.pl.

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne Mistrzostwa żeglarzy i motorowodniaków.

Organizator
Kpt. Krzysztof Piwnicki
4winds szkoła żeglarstwa


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001