TYP: a1

Wielka Gala Żeglarska HORYZONTY 2013 i podsumowanie sezonu ZOZŻ

piątek, 7 lutego 2014
Wiesław Seidler
Horyzonty 2013
Źródło: www.marinas.pl
To już w poniedziałek 10 bm., o godz. 17.00, w Teatrze Polskim, rozpocznie się uroczysta I Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, organizowana przez Związek Portów i Przystani Jachtowych, wraz z SEJK Pogoń.

Będzie to święto całej społeczności żeglarskiej naszego regionu, z udziałem wielu gości, a w jej trakcie zostaną wręczone m.in. nowo ustanowione specjalne honorowe nagrody - „HORYZONTY 2013”, do których nominowanych zostało 30 osób, wydarzeń, itp., wyjątkowo zapisanych w kalendarzu ubiegłorocznych żeglarskich dokonań na Pomorzu Zachodnim. Dopiero na Gali poznamy zwycięzców, w 10 kategoriach – żeglarz, rejs, jacht, port jachtowy, działalność klubowa, sport, nadzieja, wydarzenie, osobowość, i media (lista nominowanych jest m.in. na stronie organizatora konkursu www.marinas.pl).

Ostatnio odbyła się w Niebo Wine Bar Cafe konferencja prasowa nt. Gali, na której jej ideę, a także założenia i cele „Horyzontów”, przedstawili jej organizatorzy – Zbigniew Jagniątkowski Prezes ZPiPJ i Komandor SEJK Pogoń Marek Czaja, a także Zbigniew Zalewski Prezes ZOZŻ. Warto dodać, że wraz z Galą odbędzie się także tradycyjne podsumowanie udanego sezonu żeglarskiego 2013, a wszystko razem odbędzie się 10 lutego 2014 r., a więc w 94-ą rocznicę niezapomnianych puckich i hallerowskich Zaślubin Polski z Bałtykiem. Właśnie z tej podwójnej okazji żeglarska młodzież z Koła Edukacji Morskiej przy Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej (byłe ZSBO), zaprasza wszystkich zainteresowanych – szczególnie opiekunów i delegacje SKEM, na rocznicową międzyszkolną sesję. Sesja odbędzie się w auli szkoły, przy ul. Hożej, też w poniedziałek 10 bm., początek o godz. 11.30, czyli przed Galą.

Zapowiada się więc w morskim Szczecinie w poniedziałek 10 bm. szczególny dzień - żeglarski i rocznicowy…
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967