TYP: a1

Widowiskowe regaty katamaranów „Trzy Mola” w Sopocie

piątek, 9 czerwca 2017
Informacja prasowa/Ewa Górska

10 i 11 czerwca w Sopocie odbędą się Regaty Katamaranów „Trzy Mola” w ramach Pucharu Polski Katamaranów 2017. W sobotę przed wyścigami o godz. 11.30 odbędzie się parada katamaranów przy sopockim molo. Wyścigi rozpoczną się w sobotę od godz. 12.00, a w niedzielę o 11.30. Trasa regat ustawiona będzie w pobliżu molo w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczne z molo oraz sopockich plaż. Zapraszamy do kibicowania!

[t][/t] [s]Fot. UKS Navigo[/s]

Tegoroczny sezon regatowy rozpoczął się bardzo dobrze. Dopiero początek czerwca, a my już jesteśmy po dwóch udanych imprezach polskich i doskonałym występie naszych zawodników na arenie międzynarodowej. W ostatni weekend Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot) wygrał prestiżowe regaty A-class European Spring Championship 2017 na jeziorze Garda, a pozostali startujący Polacy zaprezentowali się również dobrze, zajmując bardzo dobre miejsca w pierwszej piętnastce: Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot) - 6. miejsce, Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) – 10., Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot)  - 11. i Michał Korneszczuk (Yacht Club Gdańsk) 15.” - mówi komandor klubu Jacek Noetzel. - „Nasz klub jest organizatorem i gospodarzem Mistrzostw Świata Katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana temu wydarzeniu. Do regat zgłosiło się już ponad 120 zawodników, a jeszcze 2 miesiące do imprezy. Wśród nich światowa czołówka żeglarska - wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Staramy się przygotować do tych regat jak najlepiej, dlatego każde zawody w Sopocie są potrzebne, aby „ujarzmić” nasz akwen. Nasi zawodnicy od lat stanowią czołówkę zawodników A klasy, jednak na naszym własnym akwenie musimy dać z siebie wszystko i pokazać na co naprawdę nas stać :).”

Regaty „Trzy Mola” to kolejna impreza bogatego sezonu regatowego 2017 po regatach Sopot Catamaran Cup i Puchar PZŻ w maju. Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 "Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot" będą kolejnymi regatami treningowymi do regat eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Pierwsze eliminacje do MŚ odbyły się podczas Pucharu PZŻ klas nieolimpijskich w Krynicy Morskiej, kolejne będą w lipcu w Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

 

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Weźmie w nich udział ponad 35 dwukadłubowych jednostek: katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.

 

Kolejne regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:

15-17.08. Mistrzostwa Polski katamaranów klasy A

19-26.08. Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A

23-24.09. Puchar UKS Navigo, Mistrzostwa Polski F18 i Open

Tagi: regaty, katamarany, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922