TYP: a1

Water Show Gdańsk

czwartek, 2 sierpnia 2018
Informacja prasowa

Najlepsi na świecie zawodnicy, specjalizujący się w wodnych sportach ekstremalnych, zaprezentują swoje umiejętności 12 sierpnia między Ołowianką a Wyspą Spichrzów. W ramach Water Show Gdańsk przeprowadzone zostaną turnieje pokazowe rozgrywane symultanicznie we flyboardingu, wakeboardingu, blob jumpingu, splash divingu, jet ski freestyle i dragon boats.

[t][/t] [s]Fot. Happa, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35199314[/s]

 

Na czym polegają te dość tajemnicze dyscypliny?
 
Flyboarding polega na unoszeniu się nad wodą i wykonywaniu akrobacji w wodzie i powietrzu. Zawodnicy wzbijają się dzięki flyboadowi, czyli specjalnemu urządzeniu, które wytwarza dwa strumienie wody pod dużym ciśnieniem. Na gdańskiej imprezie, po raz pierwszy w tej części globu wystąpi Daniel Guerra – aktualny mistrz świata w kategorii Pro i Simon Desira – II wicemistrz świata w kategorii Weteran. Swój przyjazd zapowiedział też Petr Civin nr 16 na świecie. Dzięki trzystukonnym skuterom flyboardziści wzniosą się na wysokość 20 metrów nad wodą.

Wakeboarding to prężnie rozwijająca się w Polsce dyscyplina. To połączenie snowboardu i nart wodnych. Zawodnik płynie na specjalnej desce za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem – tłumaczył na konferencji Rafał Płaza zawodnik i konstruktor wyciągu do wakeboardingu. Zawodnicy w ramach tej dyscypliny mogą pokonywać rozmaite przeszkody. Podczas Water Show Gdańsk 2018 zostanie zainstalowana specjalna 80 metrowa konstrukcja, składająca się z wyciągu do wakeboardingu z przeszkodami.

Blob jumping to ludzka katapulta. Gigantyczna poducha stanie na wodzie przy Muzeum Morskim. Zasada działania jest prosta. Zawodnik leży na poduszce, czekając na wystrzał, dwie osoby skaczą z wysokości na poduchę i wybijają go nawet na 12 metrów. Ewolucje, jakie można wykonywać w locie, są praktycznie nieograniczone. Od salt po obroty. Podczas Water Show Gdańsk rywalizujemy w konkurencji best trick. Udział biorą kobiety i mężczyźni.

Jet ski freestyle to niezwykle efektowna dyscyplina, która polega na wykonywaniu akrobacji na skuterze wodnym. Formuła freestyle pozostawia zawodnikom dużą swobodę, dzięki czemu wykonywane ewolucje mogą być bardzo widowiskowe. W Gdańsku zobaczymy ponadto splash diving, czyli tzw. skoki na bombę z wysokości 6 metrów. W konkursie tym może wziąć udział każdy, kto wcześniej przeszedł wideo kwalifikacje.

Organizatorzy nie zapomnieli o konkurencjach przeznaczonych dla drużyn. – Dla fanów rywalizacji zespołowej przygotowaliśmy turniej smoczych łodzi. Popularne dragony zmierzą się w trzech konkurencjach: sprint na dystansie 200 m, wyścig po okręgu i przeciągnie. – mówi Włodzimierz Szmyd, prezes klubu MRKS Gdańsk. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się nocna parada zwycięskich zawodników. Night Led Show to kolorowe, pełne efektów wizualnych widowisko, które będzie mocnym punktem wieńczącym całą imprezę.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie imprezy
 

Tagi: Water Show, flyboarding, sporty wodne
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971