TYP: a1

Warszawski Festiwal Szantowy - PORT WOLA 2014

poniedziałek, 14 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego wspólnie z Klubem Żeglarskim Przechyły zapraszają na Warszawski Festiwal Szantowy - PORT WOLA 2014. Impreza odbędzie się 7 czerwca w Amfiteatrze, w Parku Sowińskiego.Festiwal będzie miał formę konkursu dla młodych wykonawców oraz występu gwiazdy muzyki szantowej. Adresatami festiwalu są ludzie w każdym wieku, zarówno szerokie grono żeglarzy jak i fanów muzyki folkowej,rockowej, irlandzkiej, turystycznej, poezji śpiewanej oraz innych gatunków, z których czerpią pieśni żeglarskie. Jest to największe tego typu wydarzenie sceny szantowej w Warszawie.

Warszawski Festiwal Szantowy - PORT WOLA 2014 jest szansą dla młodych talentów sceny szantowej, amatorów poszukujących doświaczenia scenicznego oraz wszytkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w repertuarze muzyki żeglarskiej, aby zagrać na scenie i wystąpić przed publicznością w towarzystwie prawdziwych gwiazd tych klimatów!

Portal Tawerna Skipperów jest patronem medialnym tego wydarzenia. Będziemy informować o szczegółach festiwalu.

Więcej informacji na stronie www.przechyly.pl/festiwal

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933